Policja

i

Autor: pixabay.com Piła. Podrobiła podpis i sprzedała rzeczy byłego partnera!

Jechał autobusem 100 km/h w terenie zabudowanym! Tłumaczył, że chciał zdążyć na następny przystanek

2021-12-29 15:42

Wrocławscy policjanci chwilę po godzinie 20.00 na ulicy Krzywoustego zwrócili uwagę na kierującego Autobusem, który pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał 99 km/h. 53-latek wyznał, że chciał sprostać rozkładowi jazdy - stąd taka prędkość. Mężczyzna otrzymał mandat karny, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 8 punktów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kontrolowali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości na terenie Psiego Pola. Chwilę po godzinie 20 dokonali pomiaru kierującego autobusem, który jechał z prędkością 99 km/h w miejscu, gdzie znaki ograniczają ją do 50 km/h.

Mężczyzna wyznał, że jego pośpiech spowodowany jest koniecznością zrealizowania rozkładu jazdy. Pamiętajmy jednak, że droga hamowania tak dużego i ciężkiego pojazdu, jakim jest autobus, znacząco różni się od drogi hamowania pojazdu osobowego. Przy przekraczaniu prędkości blisko dwukrotnie, może zabraknąć czasu na właściwą reakcję na zmieniające się warunki na drodze, w konsekwencji czego może dojść do tragedii. 

53-latek otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, czyli najwyższy za tego typu wykroczenie, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 8 punktów karnych.

Policjanci mają nadzieję, że w przyszłości wyznacznikiem jazdy kierującego będą przepisy drogowe, a nie rozkład jazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Źródło: Jechał autobusem 100 km/h w terenie zabudowanym! Tłumaczył, że chciał zdążyć na następny przystanek