Katastrofa w Górach Stołowych. Potężny blok skalny spadł na ścieżkę! [ZDJĘCIA]

i

Autor: pixabay.com/ www.facebook.com/SKPSWroclaw/photos/pcb Katastrofa w Górach Stołowych. Potężny blok skalny spadł na ścieżkę! [ZDJĘCIA]

Katastrofa w Górach Stołowych. Potężny blok skalny spadł na ścieżkę! [ZDJĘCIA]

2021-11-18 13:42

Jak się okazuje, natura żyje. Na początku tego tygodnia w Teplickim Skalnym Mieście w Górach Stołowych zawaliła się skała ważąca co najmniej kilkadziesiąt ton! Część szlaku jest całkowicie zablokowana i wyłączona z użytku. Na szczęście na ścieżce nie było wtedy turystów. Jak to możliwe, że skała się oderwała i dlaczego tak się stało?

W Teplickim Skalnym Mieście w Górach Stołowych po stronie czeskiej na popularnym szlaku w Dolince Anenskiej doszło do obrywu - skały spadły na ścieżkę. Zamknięty jest odcinek między punktami "U Bašty" i "Krápníky". Do każdego z nich można dojść od strony horolezeckiej chaty, jednak nie da się zrobić całej pętli. Można przejść z niebieskiego na zielony szlak.

To miejsce, gdzie w weekendy i dni wolne przebywa nawet kilkadziesiąt osób na raz. Pracownicy parku mówią o prawdziwym cudzie. Ścieżka została zniszczona i zatarasowana przez skalne rumowisko. Dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji? 

– Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, bo sami nie wiemy. Najpierw obszar musi być zbadany przez ekspertów, którzy wydadzą nam jasną opinię, na temat której będziemy działać. Będziemy informować, gdy będziemy wiedzieć, co dalej – mówią pracownicy Teplickiego Skalnego Miasta      dla dziennik.walbrzych.pl. 

Teplickie Skały to masyw górski w Sudetach Środkowych w Czechach, który jest fragmentem Gór Stołowych, na południe od Kotliny Boumovskiej, w pobliżu miasteczka Teplice nad Metuji oraz wsi Adrspach, w północno-wschodnich Czechach. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w tej części Czech. Odwiedzana jest przez kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Które polskie miasto jest większe?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Które miasto jest większe? Warszawa czy Kraków?
Super Raport 18.11 (Goście: Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz prof. Anotoni Dudek - politolog, historyk UKSW) Sedno: Henryk Kowalczyk
Źródło: Katastrofa w Górach Stołowych. Potężny blok skalny spadł na ścieżkę! [ZDJĘCIA]