Młodzież ze Żmigrodu pomaga seniorom i osobom w kwarantannie. Sprawdź, jak! [POSŁUCHAJ]

2020-12-22 13:51 Sebastian Stelmach
Wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie czekają na osoby potrzebujące pomocy
Autor: Młodzieżowa Rada Miejska w Żmigrodzie Wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie czekają na osoby potrzebujące pomocy

Żmigrodzka młodzież wyciąga rękę do seniorów i osób na kwarantannie. Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała akcję robienia zakupów dla osób, które boją się wyjść, lub które nie mogą wyjść z domu.

Jak przekonują młodzieżowi radni, pomysł na ich akcję narodził się spontanicznie.

- Siedzieliśmy na spotkaniu on-line, gdzie było kilku członków Rady przebywających na kwarantannie. Rozmawialiśmy o tym, że mają problemy z zakupami i podjęliśmy inicjatywę aby stworzyć akcję wspomagającą seniorów i osoby na kwarantannie - wspomina Martyna Janoś, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie.

Aby zgłosić się do akcji wystarczy zadzwonić do wolontariuszy.

- Wywiesiliśmy plakaty, rozdaliśmy ulotki, podaliśmy numer do siebie. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to dzwoni do mnie jako koordynatora, przyjmujemy zamówienie, przekazujemy do wolontariuszy, robimy zakupy i przynosimy je do potrzebujących mieszkańców - wyjaśnia radna Ola Kurowska.

Wolontariusze zachęcają by żmigrodzianie przełamywali swoje obawy i prosili o pomoc jeśli sytuacja tego wymaga. Aby to zrobić wystarczy zadzwonić pod nr tel: 782 559 510.

Posłuchaj: Młodzieżowa Rada Miejska ze Żmigrodu pomaga seniorom i mieszkańcom w kwarantannie!