Mors ze Śnieżki, który ukradł kurtkę GOPR -owcom, zwrócił ją. Napisał list i przeprosił

i

Autor: GOPR Karkonosze/ Facebook Mors ze Śnieżki, który ukradł kurtkę GOPR -owcom, zwrócił ją. Napisał list i przeprosił

Mors ze Śnieżki, który ukradł kurtkę GOPR -owcom, zwrócił ją. Napisał list i przeprosił

2021-12-22 13:30

Po apelu ratowników turysta, który na początku grudnia usiłował wejść na Śnieżkę w samych krótkich spodenkach, odesłał kurtkę górskim ratownikom. Wraz ze sprzętem, wysłał też list z wyjaśnieniami i przeprosinami. Sprawdźcie poniżej.

Na początku grudnia b.r., ratownicy górscy musieli pomóc zmarzniętemu turyście, który wchodził na Śnieżkę wyłącznie w krótkich spodenkach. Jeden z nich pożyczył mężczyźnie swoją GOPR-owską kurtkę. Prawdopodobnie, gdyby tego nie zrobił, całe zdarzenie mogłoby się skończyć tragicznie, ponieważ organizm i ciało wędrowca były mocno wychłodzone.

Po użyczeniu mężczyźnie kurtki, ratownicy sprowadzili go z gór do stacji, gdzie mógł się ogrzać. Kolejny raz poprosił ich wtedy o pożyczenie mu tego ciepłego ubrania, by zejść do samochodu, bo sam nawet nic przy sobie nie miał. Obiecał, że za chwilę przyniesie. Nie zrobił tego. 

Oburzeni zachowaniem mężczyzny karkonoscy GOPR-owcy umieścili tę informację na swoim Facebooku. Podkreślili, że zdają sobie sprawę z tego, iż turysta mógł być wtedy jeszcze w szoku. Prosili jednak o zwrot kurtki, ponieważ stanowi ona element wyposażenia ratowniczego, który jest oznaczony emblematami GOPR i jest niezbędny do pracy w ciężkich zimowych warunkach.

Zaginiona kurtka GOPRO-wców została odesłana. Były też wyjaśnienia i przeprosiny 

"Zaginiona kurtka wróciła do właściciela. Uratowany w Karkonoszach Turysta odesłał ją razem z krótkim listem z wyjaśnieniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację" - napisali ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR na Facebooku.

Pieniądze, które zostały wpłacone przez turystów poruszonych zdarzeniem, zostaną przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia.

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 21.12 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz Marek Zuber - ekonomista) Sedno Sprawy: Paweł Mucha
Źródło: Mors ze Śnieżki, który ukradł kurtkę GOPR -owcom, zwrócił ją. Napisał list i przeprosił