Na torach wrocławskiego MPK siedział łabędź. Interweniowała Straż Miejska

2021-02-24 13:48 Krzysztof Staszkiewicz A.F
Na torach wrocławskiego MPK siedział łabędź. Interweniowała Straż Miejska
Autor: Materiały prasowe SM Wrocław

24 lutego ok. godz. 8:00 Straż Miejska we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie od MPK w związku z dość nietypową sytuacją. Na tramwajowych torach przy Moście Pokoju siedział łabędź i wstrzymał poruszanie się tramwajów. Ptak na szczęście nie ucierpiał. Po interwencji strażników miejskich i weterynarza znajduje się w bezpiecznym miejscu.

Tuż po otrzymaniu zgłoszenia pracownicy Straży Miejskiej z Wrocławia udali się na miejsce. Na torach siedział łabędź. Został stamtąd natychmiast usunięty na teren pobliskiego parku i oczekiwał na przyjazd weterynarza. Po zbadaniu na szczęście okazało się, że  nie doznał żadnych obrażeń, w związku z tym, został wypuszczony do Odry. 

- Okazuje się, że sytuacje z łabędziami, które wymagają naszej interwencji, zdarzają się dosyć często - relacjonuje Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej we Wrocławiu Waldemar Forysiak. - Tydzień temu mieliśmy podobne zdarzenie przy ul. Świdnickiej. Mamy rzekę Odrę, łabędzie często lądują albo startują na przykład przy Moście Uniwersyteckim i chodzą obok przejeżdżających samochodów. Czasami jesteśmy wzywani również do potrąconych zwierząt. Strażnicy są przeszkoleni i wiedzą jak się zachować w poszczególnych sytuacjach.

Straż Miejska podkreśla również, że jeżeli widzimy zwierzę, które wymaga pomocy- reagujmy. Możemy to zgłosić pod nr 986 ANIMAL patrol Straż Miejska Wrocławia. 

Raport z Anteny 24.02