Zima, droga

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Prognoza pogody

Nagły powrót zimy! Jaka będzie pogoda we Wrocławiu w najbliższych dniach?

2023-03-27 10:33

Poniedziałek to magiczny dzień. Choć występuje 52 razy w roku, to i tak z każdym nowym tygodniem potrafi zaskoczyć. Nie inaczej było tym razem - choć kalendarzowa wiosna już się zaczęła, to na ulice stolicy Dolnego Śląska pada śnieg. Jaka jest prognoza pogody we Wrocławiu na cały tydzień?

Zimno, mokro i wietrznie - tak można opisać poniedziałkowy poranek, który przywitał wrocławian jak nielubiany wujek podczas świąt. Nieprzyjemny początek dnia nie musi jednak oznaczać, że nieprzyjemny będzie cały tydzień. Pogoda ma ulec poprawie, choć nie będziemy kłamać - nie wszystkie dni zapowiadają się na piękne. Co ciekawe, na południowych terenach Dolnego Śląska tydzień zaczął się od alertu o opadach śniegu, przymrozkach i oblodzeniu. Jak wygląda jednak prognoza pogody we Wrocławiu?

Wrocław. Pogoda na 27 marca

Jak już ustaliliśmy, tydzień rozpoczął się od opadów śniegu i deszczu. W ciągu dnia temperatura wyniesie ok. 5°C, natomiast w nocy termometry wskażą ok. -1°C. Nieprzyjemny będzie również wiatr, którego prędkość w porywach może wynieść nawet 58 km/h.   

Wrocław. Pogoda na 28 marca

Jeśli przeraził was poniedziałek, to pod żadnym pozorem nie wychodźcie z domu we wtorek. Termometry wskażą wówczas ok. 4°C w dzień oraz do nawet -5°C w nocy. Gorszą wiadomością jest wiatr, który będzie dużo silniejszy. Jego prędkość w porywach może osiągnąć nawet 66 km/h. Niestety, spodziewamy się także opadów śniegu.

Wrocław. Pogoda na 29 marca

Zima wróciła nagle i zima równie nagle odejdzie. W środę, choć wciąż nie będzie nadzwyczaj słonecznie, spodziewamy się 11°C w dzień i 5°C w nocy. Wiatr będzie wiał zauważalnie słabiej, a mimo sporego zachmurzenia nie spodziewamy się opadów.

Wrocław. Pogoda na 30 marca

Czwartek ma być z kolei dniem, który rozpocznie serię stosunkowo wysokich, przynajmniej na tle początku tygodnia, temperatur. Termometry wskażą wówczas nawet 14°C, a w nocy temperatura spadnie do ok. 7°C. Prędkość wiatru w porywach osiągnie do 30 km/h, jednak wszystko popsują opady deszczu.

Wrocław. Pogoda na 31 marca

Piątek ma być z kolei niemal lustrzanym odbiciem czwartku - doświadczymy 14°C w dzień i 7°C w nocy i wiatr wiejący z właściwie taką samą prędkością. Jedyna zmiana nastąpić ma w kwestii opadów deszczu, które niestety wystąpią, jednak będą dużo mniej intensywne.

Wrocław. Pogoda na 1 kwietnia

Dobra informacja na pierwszy z weekendowych dni jest taka, że nie będzie padać. Zła informacja jest taka, że będzie szaro i pochmurnie. W dzień temperatura wyniesie ok. 14°C, a w nocy termometry wskażą ok. 5°C. Pewną przeszkodą może być za to wiatr, którego prędkość w porywach wyniesie do nawet 52 km/h.

Wrocław. Pogoda na 2 kwietnia

Tydzień zakończymy chłodną niedzielą, podczas której termometry wskażą ok. 8°C w dzień oraz ok. 0°C w nocy. Podobnie jak w sobotę, nie spodziewamy się opadów, jednak wystąpić może spore zachmurzenie. Słabiej będzie za to wiało - w porywach prędkość wiatru wyniesie do 35 km/h.

Źródło: Nagły powrót zimy! Jaka będzie pogoda we Wrocławiu w najbliższych dniach?