Najbardziej „azjatyckie” place we Wrocławiu przejdą rewitalizację

2021-04-09 17:15 A.H
W kwietniu ruszają prace remontowe na Placu Indyjskim oraz Mongolskim na wrocławskim Brochowie.
Autor: https://www.facebook.com/ROsiedlaBrochow

W kwietniu ruszają prace remontowe na Placu Indyjskim oraz Mongolskim na wrocławskim Brochowie. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje zbudować tam oświetlenie, alejki oraz zasadzić nową zieleń.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

- Nowe oświetlenie sprawia, ze takie miejsca, gdzie można usiąść wieczorem czy wyprowadzić psa, stają się bezpieczniejsze i ludzie chętniej je odwiedzają – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Ostatni dzwonek

Obecny stan obu placów wymagał już podjęcia takich kroków – Są to miejsca bardzo rozjechane przez samochody i przy takiej pogodzie jak teraz może być tam błoto – dodaje Szempliński.

Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt pod nazwą "Brochowskie Skwery - zadbane i odnowione - etap 1" został wybrany przez mieszkańców Wrocławia w edycji WBO w 2019 roku. Przewiduje on rewitalizację dwóch skwerów na terenie osiedla Brochów.

Realizacja projektu została podzielona na dwie części. Jako pierwszy do rewitalizacji został przeznaczony skwer mieszczący się przy placu Indyjskim. W drugim etapie zrewitalizowany zostanie skwer, który znajduje się przy placu Mongolskim.

Obie inwestycje mają polegać na uporządkowaniu brochowskich skwerów poprzez:

- uporządkowanie zieleni, dokonanie nasadzeń drzew, krzewów,

- uporządkowanie parkowania i wjazdu/wyjazdu na tych skwerach, gdzie obecnie istnieją miejsca do parkowania, wyznaczenie miejsc parkingowych wokół skweru, zabezpieczenie skweru przed dzikim parkowaniem (krawężnikiem lub zieloną barierą jak np. krzewy),

- umieszczenie ławek, kubłów na śmieci/pojemników na psie odchody,

- w miarę możliwości budżetowych - oświetlenie tam, gdzie go jeszcze brak,

- wyrównanie tras pieszych, a tam gdzie jest to uzasadnione - również budowa chodnika na wyznaczonych trasach - w miarę możliwości budżetowych.

Prace na placach Indyjskim i Mongolskim mają rozpocząć się w kwietniu i planowo zakończyć się jeszcze latem tego roku. Łączny koszt inwestycji to ponad 1 mln złotych.

Raport z anteny 09.04, godz.10
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Najbardziej „azjatyckie” place we Wrocławiu przejdą rewitalizację
Nasi Partnerzy polecają