Pieniądze

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

Niczym "Tulipan" oszukiwał kobiety. Wyłudził ponad 300 tysięcy złotych!

2022-02-01 13:48

Funkcjonariusze z Legnicy zatrzymali 23-latka, który oszukał kilka kobiet na ponad 300 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy wobec mężczyzny zastosowano 3-miesięczny areszt. Za popełnione oszustwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca dochodzeniowo-śledcza policjantów z Legnicy, pozwoliła na zatrzymanie 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który uwodził kobiety i wzbudzał ich zaufanie, a następnie po uzyskaniu ich danych, wyłudzał pożyczki, które miały spłacać niczego nieświadome pokrzywdzone.

Jedna z ofiar oszusta była przekonana, że ma do czynienia z doradcą finansowym. Gdy sprawca wzbudził u kobiety zaufanie, zaoferował jej pomoc przy zawartych uprzednio umowach kredytowych, która miała polegać na obniżeniu wysokości rat. Nieświadoma zagrożenia kobieta udostępniła mu niezbędne dane umożliwiające obsługę jej rachunku bankowego. W ten sposób sprawca, dokonał kilku operacji bankowych, wskutek czego pokrzywdzona straciła ponad 200 tysięcy złotych.

Legniccy śledczy przerwali ten przestępczy proceder amanta, który w podobny sposób oszukał sześć kobiet. Straty jakie poniosły pokrzywdzone opiewają na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy pieniądze, które w ten sposób pozyskiwał 23-latek, przeznaczał w dużej mierze na gry hazardowe.

Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 31.01 (Goście: gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Sławomir Nitras
Źródło: Niczym "Tulipan" oszukiwał kobiety. Wyłudził ponad 300 tysięcy złotych!