Nowa droga połączy Prusice z Trzebnicą i ścieżki rowerowe w obu gminach [POSŁUCHAJ]

2020-12-09 16:14 Sebastian Stelmach
Nowa droga połączy Prusice z Trzebnicą i ścieżki rowerowe w obu gminach
Autor: Sebastian Stelmach Nowa droga połączy Prusice z Trzebnicą i ścieżki rowerowe w obu gminach

Mieszkańcy Pawłowa Trzebnickiego i Brzykowa zyskali nowe połączenie drogowe. Gmina Prusice wybudowała ponad kilometrowy odcinek drogi, od Pawłowa Trzebnickiego do granic gminy. Droga jest zarazem łącznikiem między ścieżkami rowerowymi w obu samorządach.

Ta inwestycja ma wiele zastosowań, o czym przekonują władze Prusic.

- Zdecydowaliśmy się na budowę drogi do gruntów rolnych o długości 1300 m i szerokości 4 m. Jednocześnie jest to droga, która będzie służyła bezpośrednio rowerzystom, do tego żeby połączyć Pawłów Trzebnicki i gminę Prusice z Brzykowem w gminie Trzebnica, żeby spiąć projekt Dolnośląskiej Krainy Rowerowej - wyjaśnia burmistrz Prusic Igor Bandrowicz.

Nowa droga rozpoczyna się na wysokości boiska Orlik w Pawłowie Trzebnickim i biegnie do granic gminy. Dalej, już po stronie gminy Trzebnica, jest kilkumetrowy fragment drogi gruntowej oraz ścieżka rowerowa biegnąca w kierunku miasta.

Mieszkańcy Pawłowa Trzebnickiego chwalą nową inwestycję.

- To będzie bardzo ładne połączenie, jako ścieżka rowerowa jest to pierwszorzędna inwestycja. Co niedzielę mamy tutaj kupę rowerzystów, którzy będą mogli bezpiecznie przejeżdżać - mówi pan Krzysztof.

- Na piątce wiadomo jak jest, samochody jeżdżą i nie jest bezpiecznie. Od Nowego Dworu jest ścieżka rowerowa, która będzie fajnie pasowała i połączy się z Pawłowem - dodaje pan Adam.

Droga kosztowała niespełna 600 tys. zł. W tej chwili trwają odbiory drogi. Mieszkańcy przejadą nią od połowy grudnia.

Posłuchaj: Nowa droga połączy Pawłów Trzebnicki i Brzyków
Jeździ na rowerze mimo braku rąk
Źródło: Nowa droga połączy Prusice z Trzebnicą i ścieżki rowerowe w obu gminach [POSŁUCHAJ]
Nasi Partnerzy polecają