Pościg za kierowcą, który zlekceważył przepisy. Padły strzały!

Pościg za kierowcą, który zlekceważył przepisy. Padły strzały
Autor: Materiały prasowe KWP Wrocław Pościg za kierowcą, który zlekceważył przepisy. Padły strzały

DO zdarzenia doszło w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Kierujący autem dostawczym zlekceważył wydane przez policjantów polecenie do zatrzymania się w wyznaczonym miejscu, po czym gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Na miejscu zdarzenia został zatrzymany 22-letni pasażer, następnie w wyniku poszukiwań 20-letni kierujący.

W środę policjanci strzelińskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili wzmożone kontrole drogowe. W trakcie wykonywania czynności służbowych około godziny 11.40 w centrum miasta mundurowi dali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej pojazdowi dostawczemu, którego kierujący w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Niestety, mężczyzna nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim ulicami miasta. Pomimo wydawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, obligujących do niezwłocznego zatrzymania się, kierujący kontynuował ucieczkę, w trakcie której kilkukrotnie usiłował zepchnąć oznakowany radiowóz z drogi.

Sceny jak z filmu. Padły strzały ostrzegawcze - mężczyźni uciekali pieszo 

W trakcie pościgu policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej, a następnie strzelili w oponę pojazdu i to spowodowało wytracenie prędkości przez ścigane auto. Zatrzymali dostawczego Peugeota, jednak na tym ucieczka desperatów nie zakończyła się. Kierujący, jak również pasażer, opuścili pośpiesznie pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Mundurowi najpierw zatrzymali 22-letniego pasażera samochodu. Dzięki wzmożonym poszukiwaniom całej jednostki, około godz. 18, kierowca - 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego - był już w rękach policjantów.

Teraz śledczy badają wszystkie okoliczność przedmiotowego zdarzenia, które będą stanowić podstawę do przedstawienia zatrzymanym mężczyznom zarzutów.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Pościg za kierowcą, który zlekceważył przepisy. Padły strzały!
Nasi Partnerzy polecają