GoWork

i

Autor: GoWork

GoWork

Praca we Wrocławiu – jak i gdzie najłatwiej ją zdobyć?

2023-07-26 13:25 Tekst sponsorowany

Stopa bezrobocia we Wrocławiu, zgodnie z danymi przedstawianymi przez GUS, jest nieprawdopodobnie niska – wynosi zaledwie 1,6%. Fakt ten zdecydowanie może napawać optymizmem wszystkich tych, którzy właśnie z Wrocławiem pragną związać swoją zawodową karierę. Co więcej, warunki zatrudnienia w stolicy Dolnego Śląska stale poprawiają się, a zarobki rosną.

Czym dokładnie charakteryzuje się rynek pracy we Wrocławiu? Jakie perspektywy zapewnia tu praca zdalna? W jakich zawodach najłatwiej zdobyć zatrudnienie? Gdzie najlepiej szukać pracy we Wrocławiu? Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Jak wygląda rynek pracy we Wrocławiu?

Jak już mieliśmy okazję wspomnieć we wstępie tego artykułu, stopa bezrobocia we Wrocławiu jest rekordowo niska, plasując się na poziomie 1,6%. Można spokojnie stwierdzić, że jest to bezrobocie frykcyjne, więc siłą rzeczy, w jakimkolwiek sektorze nie próbowałbyś znaleźć zatrudnienia, z całą pewnością będziesz miał ku temu możliwość.

Jeśli zaś chodzi o warunki zatrudnienia, to jest to tylko kolejny powód dla pochwalenia wrocławskich przedsiębiorców. Umowa o pracę stanowi standard w większości firm, a umowy cywilnoprawne należą do rzadkości. Pracownicy mogą cieszyć się wysokimi wynagrodzeniami (często wspartymi przez atrakcyjne systemy premiowe) oraz przejrzystą ścieżką kariery i realną możliwością awansu w strukturze firmy. Co więcej, pracodawcy coraz częściej oferują kandydatom szereg rozmaitych benefitów pozapłacowych, takich, jak na przykład prywatna opieka medyczna, systemy kafeteryjne, czy rozmaite kursy i szkolenia.

Znaczną popularnością we Wrocławiu cieszy się także praca zdalna, która nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla branży IT czy marketingu. Korzystać z niej mogą wszystkie osoby, którym zakres obowiązków pozwala na zatrudnienie w trybie „home office”, co zresztą spotyka się z aprobatą wrocławskich przedsiębiorców. Pracę zdalną coraz częściej można spotkać na przykład w administracji czy księgowości.

Zawody deficytowe we Wrocławiu, czyli gdzie szukać pracy

Przy stopie bezrobocia tak niskiej, niektórzy mogli by wręcz zaryzykować stwierdzenie, że każdą z profesji można w ten sposób sklasyfikować. Ze statystycznego punktu widzenia nie jest to prawda, jednak z całą pewnością tego typu głosy definiują pozytywne nastroje na wrocławskim rynku pracy.

W poczet kluczowych branż, w których zatrudnienie możemy zdobyć niemalże od ręki, zaliczymy na pewno sektor transportowy, budowlany, medyczny i gastronomiczny. Bez większych trudności pracę można otrzymać także w handlu czy produkcji.

Jednak tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż w naszym kraju, czyli branża IT – programista, front-end developer, grafik komputerowy, analityk IT, administrator baz danych i wiele, wiele innych, to zdecydowanie najbardziej perspektywiczne zawody we Wrocławiu, zarówno z uwagi na dostępność ofert, jak i wysokość wynagrodzeń.

Naturalnie, Wrocław to nie tylko praca na pełen etat – tutejsi pracodawcy zapewniają mieszkańcom także pracę dodatkową, z której to możliwości najczęściej korzystają studenci czy emeryci. Wśród najistotniejszych profesji dla tego trybu pracy, wymienić można ochroniarz, pracownika fast-food, kasjera, magazyniera, czy kuriera.

Znajdź pracę we Wrocławiu! Najlepsze sposoby

Poszukując pracy we Wrocławiu, na pewno dostrzeżesz szereg opcji, z jakich możesz skorzystać – niemniej, trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że wyłącznie jedna z nich będzie mogła realnie zrobić na Tobie wrażenie swoją efektywnością. Chodzi tu oczywiście o skorzystanie z możliwości oferowanych przez rozmaite portale ogłoszeniowe, takie, jak na przykład GoWork, gdzie stabilne zatrudnienie możesz znaleźć już za pośrednictwem kilku kliknięć!

Kandydaci mogą w łatwy i wygodny sposób eksplorować coraz bogatszą bazę ogłoszeń, w ciągu jednego tylko dnia odpowiadając swoim CV nawet na kilkadziesiąt ogłoszeń! Pracodawcy z kolei docenią nie tylko wygodę przeprowadzanej rekrutacji i ogrom otrzymywanych zgłoszeń, ale również fakt, że dzięki tej metodzie mogą przyspieszyć nabór nawet o kilka tygodni.

Rzecz jasna, poszukując stabilnego zatrudnienia we Wrocławiu, możesz skorzystać z dodatkowych opcji, takich, jak na przykład asysta powiatowego urzędu pracy, czy agencji zatrudnienia tymczasowego. W niektórych przypadkach, warto także osobiście wybrać się do upatrzonego wcześniej zakładu pracy, by w nim złożyć swoje CV – z opcji tej korzystają przede wszystkim studenci i emeryci, poszukujący pracy dodatkowej. Stając w prawdzie trzeba jednak uznać, że żadna z tych metod nie będzie tak efektywna, jak skorzystanie z usług internetowego serwisu ogłoszeniowego.