Prace na Popowickiej i Milenijnej dobiegają końca. Czy to koniec drogowego paraliżu?

i

Autor: Facebook/ Inwestycje we Wrocławiu Prace na Popowickiej i Milenijnej dobiegają końca. Czy to koniec drogowego paraliżu?

Prace na Popowickiej i Milenijnej dobiegają końca. Czy to koniec drogowego paraliżu?

2022-01-21 11:05

Przy Popowickiej i Milenijnej we Wrocławiu prace postępują. Już 22 stycznia ruch samochodów na skrzyżowaniu tych ulic wróci do normy. Kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich dróg i kierunków jazdy. Oprócz tego, mocno rozwija się budowa linii tramwajowej i przebudowa wszystkich sieci podziemnych. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

W sobotę 22 stycznia auta bez większych utrudnień będą mogły przemieszczać się przez obwodnicę śródmiejską na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej. Co więcej, wyjazd z Kozanowa i Maślic w kierunku Popowic czy mostu Milenijnego też będzie wygodniejszy. Przebudowane zostało to wielkie skrzyżowanie i pojawiło się też m.in. torowisko tramwajowe z ul. Popowickiej w Milenijną. W najbliższych tygodniach przewidziane są prace przy chodnikach i drogach rowerowych. 

Tramwaj na Popowicach. Kiedy się pojawi? 

Obecnie zaawansowane są także prace na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Dmowskiego. Wykonawca przygotowuje się do ukończenia linii tramwajowej na wysokości ulicy Młodych Techników oraz Inowrocławskiej. Jednak na sam tramwaj wrocławianie będą musieli jeszcze poczekać. Pojedziemy nim na Popowice pod koniec 2022 roku.

Jak informują Wrocławskie Inwestycje, tramwaj na Kozanów wróci wiosną, bo trzeba jeszcze jeszcze przebudować rozjazd na skrzyżowaniu Legnicka/Milenijna.

W najbliższych miesiącach prowadzone będą roboty m.in. na jezdni ul. Popowickiej, a także skrzyżowania ul. Popowickiej z Wejherowską oraz Popowickiej z Białowieską. W związku z tym, nie będzie możliwości wjazdu na Popowicką od ul. Wejherowskiej oraz z południowej części ul. Białowieskiej. Oprócz torowiska, przebudowane tam zostaną sieci podziemne, wybudowane nowe jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, drogi i przejazdy rowerowe. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 20.01 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Adam Rapacki - były zastępca Komendanta Głównego Policji) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Źródło: Prace na Popowickiej i Milenijnej dobiegają końca. Czy to koniec drogowego paraliżu?