Przystanek na złoty trunek. W Karkonoszach pojawił się... piwomat

2021-09-20 13:03 A.F
góry Dolny Śląsk
Autor: Pixabuy

Po czeskiej stronie Karkonoszy pojawił się automat, z którego można sobie nalać piwa za tyle pieniędzy, ile się ma. Pomysł już podoba się wielu turystom, a piwomat jest ciepło przyjęty także przez internautów. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Piwo w lecie na górskim szlaku dla wielu turystów to naprawdę miłe orzeźwienie. W związku z tym ktoś wpadł na genialny pomysł aby tuż przy szlaku w środkowej części czeskich Karkonoszy postawić piwomat. Każdy smakosz złotego trunku wędrując po górach w pobliżu schroniska Chata Husa położonego na wysokości 1080 m n.p.m., może wrzucić monetę i nalać sobie tyle, ile chce. 

Pomysł obił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wielu turystów jest zachwyconych możliwością skonsumowania piwa prosto "z kija".

Jak informuje jeden z internautów automat ten pojawił się tam już w ubiegłym roku w związku z pandemią koronawirusa. Właściciel tego urządzenia, wprowadzając opcję, że płaci się tyle, ile się ma, pokazał, że ufa turystom i ma do nich bezgraniczne zaufanie.

"Właściciel wierzy, że wrzucisz tyle, ile masz. Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy ufają innym" - pisze Czech. 

Inni odnotowali, że to nie pierwszy tego typu piwomat po stronie czeskiej. Podobne automaty znajdują się także w innych rejonach . Na przykład przy zaporze Protržená w Górach Izerskich, na jednej z tras w Krasie Morawskim i w Górach Orlickich.

Raport z anteny 20.09, godz.10
Źródło: Przystanek na złoty trunek. W Karkonoszach pojawił się... piwomat
Nasi Partnerzy polecają