przedszkole dzieci

i

Autor: pexels.com/Artem Podrez zdjęcie ilustracyjne

Ruszyła rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Sprawdź, jak zapisać dziecko

2023-03-22 10:07

W środę, 22 marca, ruszyła rekrutacja do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. O czym należy pamiętać, chcąc zapisać dziecko do przedszkola oraz ile dodatkowych punktów rekrutacyjnych można uzyskać posiadając Nasz Wrocław MAX? Sprawdźcie poniżej.

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli

W tegorocznej rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc. O te miejsce mogą się ubiegać dzieci zamieszkujące we Wrocławiu i urodzone w latach 2017-2020.

W tym roku po raz drugi rekrutacja będzie przebiegać w pełni elektronicznie. Ważne jest jednak to, by rodzic posiadał aktywny profil zaufany lub e-PUAP. W innym wypadku nie wprowadzi on wniosku w systemie rekrutacyjnym i będzie musiał złożyć go osobiście w placówce, co też będzie możliwe. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Etapy rekrutacji do wrocławskich przedszkoli

Wnioski w elektronicznym systemie rekrutacji można składać od 22 do 29 marca. W tym celu – po zalogowaniu należy:

  • podać dane dziecka i rodziców,
  • wybrać trzy przedszkola,
  • zaznaczyć spełniane kryteria,
  • dodać wymagane załączniki,
  • podpisać wniosek profilem zaufanym.

– Tak jak w ubiegłych latach, wybieramy trzy placówki. Zaczynając od przedszkola, do którego chcielibyśmy w pierwszej kolejności zapisać dziecko – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocławia. – Jeśli nie uda się zakwalifikować dziecka do wybranych placówek, rodzicom zaproponowane zostanie miejsce w innym przedszkolu, które dysponuje wolnymi miejscami – dodaje.

Jeżeli rodzice nie będą chcieli skorzystać z zaproponowanego miejsca, powinni wziąć udział w drugim etapie rekrutacji (uzupełniającej), który rusza 12 czerwca. W obu etapach o przyjęciu dziecka do placówki decyduje liczba uzyskanych punktów rekrutacyjnych.

Nowym kryterium, które obowiązuje w tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX - za co można uzyskać 50 pkt.

– W ten sposób chcemy wyróżnić rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania miasta. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX – podkreśla Marcin Miedziński.

Po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu można m.in. dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla, liczbę planowanych inwestycji, jak również przygotować optymalny rozkład jazdy autobusów i tramwajów.

30 pkt. w rekrutacji można będzie otrzymać posiadając wyłącznie aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław, czyli za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu. To kryterium obowiązywało również w ubiegłym roku.

Źródło: Ruszyła rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Sprawdź, jak zapisać dziecko