Sprawa Lasu Mokrzańskiego nie ma końca! Komitet Społeczny wystosował inicjatywy uchwałodawcze

2022-01-15 15:12 Jakub Husarz
Las Mokrzański
Autor: Jakub Husarz

Ciąg dalszy walki o Las Mokrzański znajdujący się na wrocławskiej leśnicy. Jak zapowiadają biolodzy walka dotyczy również naszego życia, które może zależeć od naturalnych terenów znajdujących się wokół nas. W tej sprawie wystosowano dwie inicjatywy uchwałodawcze, które mają chronić Las Mokrzański przed zabudową i pokazać sprzeciw w sprawie zabudowy Lasu Mokrzańskiego.

Las Mokrzański jest terenem ,które miasto ma w planach sprzedać dla inwestora. W miejsce drzew miałaby stanąć kontynuacja Osiedla Malowniczego. Jak podkreślają biolodzy jest to ludzka tragedia, gdyż w lesie można spotkać wiele cennych gatunków zwierząt.

- W lesie i okolicy znajduje się wiele zwierząt. Po rozeznaniu wiemy, że występuje tam między innymi kania ruda (ptak drapieżny), bocian czarny, myszołów, krogulec i jastrząb. Znajdują się też tam ssaki jak gronostaje i łasice. Jest to wielkie bogactwo tego środowiska podkreślając, że znajduje się ono niemal w mieście - Mówi dr Robert Maślak z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aby zatrzymać inwestycje na terenach łąk leśnickich Komitet Społeczny "Ratujmy Las Mokrzański" wystosował inicjatywy, które znalazły poparcie. Dotyczyły one stanowiska wrocławian na temat dalszych planów miasta.

- Ponad 1400 osób podpisało się pod dwiema inicjatywami uchwałodawczymi. Jest to duża akcja społeczna. Podpisywali inicjatywę nie tylko mieszkańcy Leśnicy ale też okolic. Mogliśmy liczyć na wsparcie między innymi lokalów gastronomicznych czy też klubów fitness. Obecnie nasz sprzeciw składamy na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Sergiusza Kmiecika, licząc na to, że nastąpi refleksja i że nie zostanie sprzedane kolejne 5 hektarów łąk leśnickich - Mówi Robert Suligowski z Ratujmy Las Mokrzański.

W Serocku, samochód osobowy wjechał na pomost przebił barierkę i wpadł do rzeki Narew.

Sprawa miała swój początek ponad 1,5 roku temu kiedy to mieszkańcy Leśnicy rozpoczęli walkę, tamtym razem o zatrzymanie wycinki Lasu Mokrzańskiego.