Szkolenia ze szczepień przeciw Covid-19 na wrocławskiej uczelni

2021-04-02 18:24 A.H
Szczepienie przeciw Covid-19
Autor: pixabay.com

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu trwają zapisy na szkolenia fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych z zakresu wykonywania szczepień ochronnych przeciw Covid-19.

Chętnych nie brakuje

Na pierwszy termin szkolenia zgłosiło się 650 osób. – Przede wszystkim zasada  „wszystkie ręce na pokład” i jeśli mamy teraz taką możliwość, to bardzo chcielibyśmy pomóc. Myślę, że dla chcącego nic trudnego i każdy, kto chce pomóc, to chłonie wiedzę jak może – podkreśla uczestniczka szkolenia fizjoterapeuta Magdalena Skałka-Pyzałka.

Szkolenie praktyczne dla pierwszej grupy chętnych odbyło się w środę 31 marca.

– Zależy nam by wyszkolić jak największą liczbę osób, które będą mogły szczepić. Większość lekarzy zaangażowana jest obecnie w walkę z epidemią, dzięki wsparciu farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów będziemy mogli szczepić szybciej i na większą skalę - mówi dr hab. Beata Jankowska-Polańska, profesor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Po zakończonym szkoleniu prowadzący potwierdzają, że uczestnik wziął w nim udział i je zaliczył i przekazują tę informację do głównego organizatora szkoleń.

Szkolenia prowadzone są przez Uniwersytet Medyczny we  Wrocławiu w salach symulacji medycznej przy ul. Bartla 5 i będą odbywać się co tydzień do 24 kwietnia.

Raport z anteny 02.04, godz.10