Take 6 zagra we Wrocławiu! Muzyka robiona jedynie za pomocą głosu. To tu wystąpi legendarny sekstet.

i

Autor: John Abbott

Koncerty

Take 6 zagra we Wrocławiu! Muzyka robiona jedynie za pomocą głosu. To tu wystąpi legendarny sekstet

2023-03-27 13:36

Take 6 to legendarny sekstet wokalny, który przyjedzie do Wrocławia już 22 kwietnia. Muzycy są przez wielu uznawani za absolutnie najlepszych w swoim gatunku, a ich występy towarzyszyły w przeszłości m.in. ceremonii rozdania Grammy a także Oscarów.

Muzyka robiona jedynie głosem? Z pewnością chociaż raz w życiu zachwycaliście się nagraniem, na którym jakiś zespół wykonywał utwór, używając do tego jedynie swoich strun głosowych. Tym razem będziecie mieli okazję zobaczyć na żywo sekstet, który zawodowo zajmuje się tym od ponad 40 lat, a przez wielu specjalistów uważany jest za jeden z najlepszych w swoim gatunku muzycznym. Take 6 we Wrocławiu zagra już 22 kwietnia. 

Take 6 to legendarny sekstet wokalny

Choć dla muzycznych laików sekstet wokalny nie brzmi w spektakularny sposób, to osoby, które są bardziej zorientowane w temacie, wiedzą, jak trudne jest perfekcyjne wykonanie utworu na sześć głosów. Take 6 zajmuje się tym od 1980 roku, a do tej pory amerykański zespół zgromadził już 10 nagród Grammy, występował m.in. na gali rozdania Oscarów, a także współpracował z takimi gwiazdami jak Whitney Houston i Stevie Wonder. 

Kto wchodzi w skład Take 6?

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że w skład Take 6 wchodzi sześć osób. Są to sami mężczyźni - Alvin Chea, Khristian Dentley, Joey Kibble, Mark Kibble, Claude V. McKnight III, David Thomas. Co ciekawe, głos każdego z nich charakteryzuje się czymś innym, a wokaliści fantastycznie się uzupełniają, tworząc tym samym niezwykłe harmonie i melodie.  

Take 6 zagra we Wrocławiu. Kiedy, gdzie, ile kosztują bilety?

Koncert amerykańskiej grupy odbędzie się 22 kwietnia we Wrocławiu. Miejscem, w którym muzycy zaprezentują swoje nietuzinkowe umiejętności, będzie Narodowe Forum Muzyki. Bilety na to wydarzenie można kupić od 189 do 299 zł, w zależności od tego, które miejsce wybierzemy. 

Źródło: Take 6 zagra we Wrocławiu! Muzyka robiona jedynie za pomocą głosu. To tu wystąpi legendarny sekstet