Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego

2021-04-30 14:54 Krzysztof Staszkiewicz
Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego

Tramwaje wracają na Biskupin! MPK Wrocław kończy prace nad torowiskiem w ciągu ul. Olszewskiego. Jeszcze kilka rzeczy zostało do dokończenia, ale już jutro(01.05) wszystkie poprzednie linie dojadą do pętli Biskupin. Tramwaje docelowo mają się tam poruszać z prędkością do 50 km/h. Przed remontem, z uwagi na zły stan torów, nie mogły jeździć tak szybko.

Mieszkańcy pojadą nowymi torami już 1 maja. Na trasy do pętli Biskupin wrócą tramwaje linii 1, 2, 4 i 10. Wszystkie prace zostały wykonane tak, aby nie uszkodzić rosnących w pobliżu drzew oraz ich korzeni, co nadzorowali inspektorzy MPK Wrocław oraz niezależni dendrolodzy.

- Korzystaliśmy z takich rozwiązań technologicznych, które są rzadko spotykane w Polsce. Najpierw były geosiatki, geowłóknina, na to warstwa niesortu i później tylko tłuczeń. To nie wystarczyło. W czasie realizacji robót musieliśmy zmienić tę technologią, tak naprawdę po to, żeby  uratować drzewa, żeby to nie wpływało na ich korzenie - mówi Damian Talaga z MPK Wrocław.

Dendrolodzy zasugerowali też rezygnację z pomysłu budowy w tym miejscy zielonego torowiska.

- Niestety mielibyśmy tu do czynienia z pewnego rodzaju kanibalizmem. To znaczy, że woda zostawałaby w tym zielonym torowisku i nie trafiałaby do korzeni dębów. Na ten moment zobaczymy, jak ta woda będzie rozprowadzana i za rok wrócimy do tego tematu - dodaje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Wraz z otwarciem torowiska, jutro(01.05) na linii 2 będzie jeździł premierowo, odnowiony tramwaj firmy skoda.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany