Trudne warunki na Dolnym Śląsku. Te drogi i lasy zostały zamknięte

2023-02-01 10:51 Konsultacja: Jakub Luberda
Leśnicy ostrzegają - uwaga na okiść! Nie wchodźcie do lasów, łamią się drzewa i gałęzie [GALERIA]
Autor: Marta Jermakowicz

Wiatr, śnieg, lód, a w miniony wieczór także burze sprawiły, że znaczna część dolnośląskich dróg stała się nieprzejezdna. Niektóre z nich, ze względu na trudne warunki, zostały nawet zamknięte. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu informuje, które trasy zostały wyłączone z ruchu, a także przewiduje, że wykluczeń może pojawić się więcej.

Powrót zimy dosyć mocno daje się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. Im bardziej na południe, tym gorzej wygląda stan dróg i warunki atmosferyczne. Na Śnieżce wiało ostatnio z prędkością ponad 150 km/h, lecz drogowców znacznie bardziej martwi to, co dzieje się na trasach. Na części z nich leżą połamane drzewa lub ich gałęzie, na części jest tzw. "szklanka", a część była na tyle nieprzejezdna, że została po prostu zamknięta.

Te drogi na Dolnym Śląsku są zamknięte

Największe problemy występują na południu Dolnego Śląska, gdzie zamknięto trzy drogi.

  • DW383 Walim - Rościszów
  • DW384 Wolibórz - Jodłownik
  • DW390 Złoty Stok - Lądek-Zdrój

Okiść sprawia ogromne problemy na Dolnym Śląsku

O problemach związanych ze zjawiskiem okiści pisaliśmy już wcześniej, natomiast Komenda Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu podzieliła się kilkoma statystykami w tej sprawie. Na przestrzeni ostatniego tygodnia stycznia strażacy na Dolnym Śląsku interweniować musieli aż 918 razy! Najwięcej interwencji zanotowano w powiecie Wałbrzyskim oraz w samym Wałbrzychu, gdzie było ich łącznie 250.

Wałbrzych zabrania wchodzenia do lasów

Wałbrzych jest jedynym nadleśnictwem, które zdecydowało się zakazać wchodzenia do lasów. Zakaz dotyczy również tras spacerowych w Górach Wałbrzyskich, Sowich i Kamiennych, a obowiązywać ma do 2 lutego 2023 roku. Jeśli pogoda dalej będzie sprawiać tak dużo problemów, to możliwe, że zakaz zostanie przedłużony.

Źródło: Armagedon na Dolnym Śląsku. Te drogi i lasy zostały zamknięte
Nasi Partnerzy polecają