Alkohol

i

Autor: pixabay.com Alkohol

Upił się w kinie. Potem wsiadł w samochód i pojechał!

2022-01-11 14:05

Nietrzeźwy 34-latek, który spożywał w jednym z wrocławskich kin alkohol, wsiadł do samochodu i odjechał. Po drodze został zauważony przez innego kierowcę, który zwrócił uwagę na jego nietypową jazdę i powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę pod jego domem, gdzie pozostawił rozbitego Volkswagena, którym wcześniej kierował. Wynik badania to ponad 2,2 promile alkoholu. Grozić mu może nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci otrzymali informację od jednego z kierujących, który jadąc ulicą Kunickiego, zauważył bardzo niepokojącą sytuację na drodze. Widząc nieutrzymujący prostolinijnego toru jazdy samochód, postanowił powiadomić o tym fakcie służby.

Mężczyzna pojechał za osobowym Volkswagenem, jednocześnie utrzymując stały kontakt z dyżurnym Policji, któremu przekazywał swoje aktualne położenie. Styl jazdy kierującego wyraźnie wskazywał, że może on prowadzić auto w stanie nietrzeźwości. Swoją podróż zakończył pod domem, gdzie pozostawił auto i wszedł do środka. Samochód miał wgniecioną maskę oraz inne uszkodzenia.

Wynik przeprowadzonego badania alkomatem rozwiał wszelkie wątpliwości i potwierdził podejrzenia zgłaszającego. 34-latek kierował pojazdem mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie!

Pił alkohol w kinie

Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol będąc w jednym z kin na terenie Wrocławia, po czym wsiadł do samochodu i przyjechał do domu. W związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, zatrzymane zostało jego prawo jazdy. O dalszych losach 34-latka zadecyduje teraz sąd. Temu skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozić może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że postawa osoby zgłaszającej tę sytuację jest zdecydowanie godna naśladowania. Każdy z nas powinien w ten sposób zareagować. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 11.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz dr Tomasz karauda - lekarz chorób płuc) Sedno Sprawy: Sebastian Kaleta
Źródło: Upił się w kinie. Potem wsiadł w samochód i pojechał!