Ekipa młodych, ambitnych, kreatywnych uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie zakwalifikowała się do międzynarodowego finału Odyseja Umysłu.

i

Autor: zrzutka.pl

W Polsce byli najlepsi, teraz czas na finały w USA. By w nich wystąpić, potrzebują jednak wsparcia

2022-04-24 22:22

Ekipa młodych, ambitnych, kreatywnych uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie zakwalifikowała się do międzynarodowego finału Odyseja Umysłu w USA, gdzie będzie reprezentować Polskę. Marzyli o tym od dawna, walczyli od kilku lat. Teraz mają szansę zrealizować swoje marzenia i wygrać finał międzynarodowego konkursu. Potrzebują jednak finansowego wsparcia, by móc na finał ten polecieć.

Odyseja umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem programu jest rozwój zdolności twórczych jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich które rozwiązać można na wiele sposobów.

Podczas finału w Gdańsku, drużynę reprezentowali: Aleksander Garboś, Cyprian Garboś, Weronika Ilnicka, Martyna Sosnowska, Małgorzata Wolak, Natan Lewandowski oraz Mateusz Turbiński. Grupa uczniów z Lubina skonstruowała wieżę z balsy, która ważyła 15 gramów, a wytrzymała 70 kilogramów obciążenia. Projekt ten zapewnił młodym lubinianom zwycięstwo na szczeblu ogólnopolskim i awans do finału w USA.

Koszt podróży dla całego zespołu to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych. Grupa kreatywnych uczniów, wraz ze swoimi trenerami potrzebuje więc wsparcia finansowego, które pomogłoby spełnić ich marzenia o wystąpieniu w finale.

– Samo uczestnictwo i pobyt w campie odysejowym to ponad 28 tys. zł. Do tego bilety lotnicze 36 tys. zł, a to nie wszystko. Dzieci muszą lecieć do Chicago na nocleg, potem muszą się dostać do miejscowości, w której znajduje się camp oddalony o 600 km. W grę wchodzi wynajem autokaru lub lot na małe lotnisko znajdujące się na miejscu – wylicza Aleksander Garboś, tata dwóch finalistów.

Do wylotu zostało już tylko kilka tygodni. Uczniowie założyli oficjalną zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie każdy może wpłacać środki i wesprzeć młodych lubinian w drodze do spełnienia ich "amerykańskiego snu".

ROBOT GLUT I LEWITUJĄCY SAMOCHÓD | ESKA XD - Mobmania #47
Źródło: W Polsce byli najlepsi, teraz czas na finały w USA. By w nich wystąpić, potrzebują jednak wsparcia