We Wrocławiu rusza największy w Polsce drive-thru. Zaszczepi się 10 tysięcy osób dziennie

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się 19 kwietnia w stolicy Dolnego Śląska. Wraz z prezydentem Wrocławia- Jackiem Sutrykiem i wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim oficjalnie otworzyli powszechny punkt szczepień na Stadionie Wrocław. Będzie to największe w Polsce miejsce z opcją drive- thru gdzie zaszczepionych zostanie nawet 10 tysięcy osób dziennie.

Rządowe zapowiedzi w sprawie uruchomienia masowych punktów szczepień stają się rzeczywistością. Dziś na Stadionie Wrocław premier Mateusz Morawiecki wraz z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i Wojewodą Dolnośląskim oficjalnie zapowiedzieli, że we Wrocławiu powstanie największy punkt szczepień z opcją drive- thru. Oznacza to, że chcący się szczepić, nie będą nawet musieli wysiadać z samochodu. Otrzymają dawkę szczepionki przez okienko, prosto do samochodu.

Z ostatnich wypowiedzi rządu wynika, że już po 10 maja szczepionkę będzie mógł przyjąć każdy, kto ukończył 18 lat. Tym bardziej nie powinien dziwić fakt, że nowych masowych punktów szczepień wciąż przybywa. W całej Polsce jest ich już 16, a plany są takie, aby do końca sierpnia bieżącego roku, zaszczepieni zostali wszyscy chętni Polacy. 

Nawet 10 tysięcy szczepień dziennie 

Na parkingu o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych na Stadionie Wrocław będzie działało docelowo 20 stanowisk (18 samochodowych i dwa pieszo-rowerowe), które umożliwią szczepienie nawet 10 tys. osób dziennie.

- Od początku Wrocław wspiera Narodowy Program Szczepień. Bezpłatnie dowozimy na szczepienia osoby z niepełnosprawnością i starsze, a medyków do szpitala tymczasowego, uruchomiliśmy też specjalną zakładkę na portalu miejskim www.wrocław.pl gdzie podajemy wszystkie ważne i pewne informacje dotyczące szczepień. W naszym mieście podano do tej pory już ponad 200 tys. dawek, a teraz, jeśli tylko dotrą szczepionki, czeka nas przyśpieszenie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Aby zminimalizować korek, który może powstać przy planowanej tak dużej liczbie uczestników szczepień na stadionie, wjazd odbywać się będzie bramą B, następnie cały ruch, sterowany przez obsługę parkingów, przeprowadzony zostanie przez górny poziom parkingu wielopoziomowego, w którym jednocześnie może stać (nie powodując blokady Alei Śląskiej) ok. 500 aut. Po szczepieniu, zgodnie z zaleceniami, trzeba odczekać 20 min, na wyznaczonej do tego części parkingu, na której znajdzie się zaplecze sanitarne.

Na Stadion Wrocław przyjeżdżać będą wyłącznie osoby już zarejestrowane na konkretny dzień i do tego, konkretnego, punktu szczepień.

Raport z anteny 19.04, godz.10
Źródło: We Wrocławiu rusza największy w Polsce drive-thru. Zaszczepi się 10 tysięcy osób dziennie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany