WICHURA we Wrocławiu. Powalone drzewa na drogach! W tych miejscach występują utrudnienia komunikacyjne! [LISTA]

i

Autor: Facebook/ MPK Wrocław WICHURA we Wrocławiu. Powalone drzewa na drogach! W tych miejscach występują utrudnienia komunikacyjne! [LISTA]

WICHURA we Wrocławiu. Powalone drzewa na drogach! W tych miejscach występują utrudnienia komunikacyjne! [LISTA]

2022-02-17 14:22

Kilka uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne - to skutki wichury, jaka dzisiejszej nocy przeszła nad regionem. W związku z silnym wiatrem straż pożarna interweniowała na Dolnym Śląsku blisko 400 razy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. MPK Wrocław informuje o utrudnieniach.

Wichura od wczoraj daje się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska.

W powiecie lubińskim w miejscowości Dziesław na skutek silnego wiatru zawalił się budynek gospodarczy. Niek na szczęście nie został poszkodowany.

Jak poinformował nas Rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu Daniel Mucha, interwencje dotyczyły także powalonych drzew. W powiecie kłodzkim drzewo spadło na samochód, a także na tory, wskutek czego obecnie zablokowana jest linia kolejowa na trasie Polanica-Zdrój - Szczytna.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło powiatu milickiego. Tam też zerwane zostały linie energetyczne, a do części gospodarstw nie dociera prąd.

Skutki wichury odczuwane są także na wrocławskich drogach. Utrudnione są przejazdy tramwajowe i autobusowe. Wciąż odnotowywane są liczne awarie w kursowaniu pojazdów MPK wynikające z powalonych drzew lub gałęzi. Na każde zgłoszenie biuro reaguje najszybciej, jak to jest możliwe.

Ze względu na silny wiatr utrudnienia występują w następujących miejscach:

  • Most Osobowicki - ruch tramwajowy przywrócony.
  • ul. Opolska- ruch przywrócony, tramwaje wracają na swoje trasy.
  • ul. Lipska i Las Osobowicki, autobusy wracają na swoje trasy.
  • ul. Mościckiego, autobusy wracają na swoje trasy.
  • ul. Jarnołtowska, autobusy wracają na swoje trasy.
  • ul. Pilczycka, autobusy wracają na swoje trasy.

MPK Wrocław dodaje, że to nie koniec, a utrudnienia mogą się wciąż pojawiać. O wszystkich szczegółach informuje na bieżąco na swoim Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 17.02 (Goście: Michał Wawrykiewicz - adwokat oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Patryk Jaki
Źródło: WICHURA we Wrocławiu. Powalone drzewa na drogach! W tych miejscach występują utrudnienia komunikacyjne! [LISTA]