Wielka Wrocławska na Partynicach. Co się wydarzy?

2021-09-01 11:30 A.F
Wielka Wrocławska na Partynicach. Co się wydarzy?
Autor: Materiały prasowe organizatora Wielka Wrocławska na Partynicach. Co się wydarzy?

Tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszego wydarzenia sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W niedzielę 5 września odbędzie się Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. W programie dnia znalazło się siedem gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach: płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska, którą poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru – Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji towarzyszących wyścigom. Będą to m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. Początek mityngu zaplanowano 5 września na godz. 14:00, Wielka Wrocławska wystartuje o godz. 16:50, dzień wyścigowy potrwa do godz. 19:00, wstęp wolny.

Wielka Wrocławska – najtrudniejsza gonitwa sezonu

22 przeszkody, w tym te najbardziej widowiskowe i najtrudniejsze zarazem jak: skok trybunowy, rów z wodą, podwójny żywopłot, przejście drogi czy przeszkoda wodna, stanowią o randze najważniejszej gonitwy sezonu, jaką jest Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. Jeźdźcy i konie muszą wykazać się najwyższym poziomem umiejętności, sprawności i wytrzymałości, aby bezbłędnie i jak najszybciej pokonać pełen dystans (5000 metrów) tej niezwykle wymagającej gonitwy. Stawka koni i jeźdźców, jak co roku, jest międzynarodowa.

Pula nagród w Wielkiej Wrocławskiej również należy do rekordowych na wrocławskim torze i wynosi 200 000 zł, z czego połowa trafi do zwycięzcy. Publiczność będzie również podziwiać zmagania jeźdźców w sześciu pozostałych gonitwach dnia, a będą to m.in. najważniejsza gonitwa płotowa sezonu, dla 4 letnich i starszych koni – Wielka Partynicka – Nagroda Unico Logistics, również gonitwa płotowa, ale dla 3 letnich koni - o Nagrodę Toru Wyścigowego w Pardubicach, czy gonitwa przeszkodowa dla 5 letnich koni i starszych - o Nagrodę Galeriusa. Wszystkie gonitwy mają status międzynarodowych.

Publiczność zgromadzona na partynickim obiekcie będzie mogła także liczyć na atrakcje towarzyszące wyścigom, a te zapowiadają się bardzo ciekawie i emocjonująco.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj. 

Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

5 września (niedziela), godz. 13:00 – 19:00

Wstęp wolny

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Wielka Wrocławska na Partynicach. Co się wydarzy?
Nasi Partnerzy polecają