Wolne miejsca na wrocławskich uczelniach. Sprawdź, na które kierunki masz jeszcze szansę się dostać

2021-07-22 9:15

Wrocławskie uczelnie nadal prowadzą rekrutacje. Niektóre z nich przez najbliższe dni będą obniżały progi punktowe i przyjmowały dokumenty od kandydatów zarejestrowanych w pierwszym terminie. Osoby, które nie dostały się na wymarzone kierunki, poprawiają maturę lub zwyczajnie chcą zmienić swoją decyzję będą miały jeszcze taką możliwość. 20 lipca Politechnika Wrocławska rozpoczęła drugą rekrutację na studia stacjonarne I stopnia, a od 1 sierpnia odbędzie się ona również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Politechnika Wrocławska – nadal można aplikować na studia

W poniedziałek, 19 lipca Politechnika Wrocławska ogłosiła ostateczne wyniki rekrutacji pierwszego naboru i opublikowała listę przyjętych osób. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki informatyczne takie jak: informatyka stosowana, algorytmiczna i techniczna. Po raz pierwszy uczelnia proponowała również nowości: geoinformatykę, inteligentną elektronikę, czy elektromobliność. Na kierunkach, gdzie nie udało się uzbierać maksymalnej liczby chętnych prowadzony jest obecnie drugi nabór. Najwięcej miejsc jest na mechanice i budowie maszyn energetycznych - 90, najmniej pozostało na telekomunikacji, zaledwie 5. Niemożliwe są zapisy na: mechanikę i budowę maszyn w języku angielskim oraz informatyczne systemy automatyki. Drugi nabór zakończy się 25 lipca. Ile dokładnie zostało dostępnych miejsc na poszczególne kierunki można zobaczyć na stronie: rekrutacja.pwr.edu.pl

Uniwersytet Przyrodniczy - na jakim etapie jest rekrutacja?

21 lipca, o godzinie 18:00 Uniwersytet Przyrodniczy po raz pierwszy obniżył próg punktowy. Przez kolejne dwa dni studenci, którzy zostaną zakwalifikowani, będą mogli składać dokumenty. W piątek wieczorem próg ten ulegnie kolejnemu obniżeniu, a od 26 do 27 lipca następni kandydaci będą mogli dostarczać papiery do władz uczelni. Wówczas zakończy się I nabór, a na kierunkach, gdzie pozostaną wolne miejsca rozpocznie się II rekrutacja.

- Podejrzewamy, że oferta rekrutacji w drugim naborze będzie bogata. Rolnictwo, biotechnologia stosowana roślin, medycyna roślin, ogrodnictwo, kilka kierunków żywnościowych dla kandydatów zainteresowanych technologią żywności - te kierunki, z doświadczenia lat poprzednich będą najprawdopodobniej dostępne w drugim terminie rekrutacji - mówi Paulina Boroń-Kacperek z Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego. - Spodziewamy się, że ponad połowa kierunków pozostanie dostępna. Na pewno będzie to nowy kierunek agroinżynieria, bo kandydaci nie zdążyli się jeszcze z nim zapoznać. Łączy on nauki związane z mechaniką, mechatroniką, odnawialnymi źródłami energii z potrzebami nowoczesnego rolnictwa.

Rekrutacja w drugim terminie potrwa do połowy września. Dokładne informacje można znaleźć na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego: rekrutacja.upwr.edu.pl

Uniwersytet SWPS, Dolnośląska Szkoła Wyższa – do kiedy rekrutacja?

Uniwersytet SWPS Wrocław nadal prowadzi rekrutacje na większość możliwych kierunków. Jedynie na psychologię dla magistrów i licencjatów oraz na grafikę niestacjonarną zapisy zostały już zamknięte. W tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem cieszą się: psychologia, grafika, branding, czy chociażby public relations. Poniżej lista, ile miejsc zostało na kierunki studiów I stopnia:

  • dziennikarstwo, specjalność: branding, reklama, public relations-kilkanaście miejsc;
  • dziennikarstwo, specjalność: digital i social media - około 20 miejsc;
  • grafika - około 70 miejsc

Na Dolnośląskiej Szkole Wyższej rekrutacja potrwa aż do 15 października. Przyszli studenci będą mogli studiować między innymi: media kreatywne, psychologię, pedagogikę, czy administrację. Uczelnia oferuje również nowe kierunki, na przykład: psychologię w biznesie, kosmetologię, dietetykę i promocję zdrowia.

Raport z anteny 21.07, godz.10
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Wolne miejsca na wrocławskich uczelniach. Sprawdź, na które kierunki masz jeszcze szansę się dostać