Wolontariusze 2020. Sam możesz ich wybrać

2021-04-08 20:14 A.H
Wolontariusze 2020. Sam możesz ich wybrać
Autor: mat.pras

Setki osób, kilkadziesiąt wrocławskich organizacji pozarządowych na co dzień pomaga mieszkańcom, odpowiadając na potrzeby społeczności. Kim są? Ilu ich jest we Wrocławiu? Miasto chce ich poznać oraz podziękować za bezinteresowne zaangażowanie.

Jeśli znasz kogoś, kto twoim zdaniem powinien zostać wyróżniony - zgłoś jego nominację.

– Zapraszam do zgłaszania kandydatur wolontariuszy. To już czwarta edycja konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. Bardzo zależy nam, żeby jak najwięcej osób uhonorować, zauważyć i serdecznie im podziękować za ich trud i bezinteresowną pomoc. Pomóżmy pokazać wyjątkowe, pełne działań wrocławskie oblicza wolontariatu –  mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, organizatora konkursu.

To już ostatni moment

Do najbliższej niedzieli (11 kwietnia) można zgłaszać swoich kandydatów (zarówno indywidualnych, jak i grupy wolontaryjne). Organizator konkursu - Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - zachęca do tego wszystkich korzystających z pracy wolontariuszy: organizacje pozarządowe, instytucje, grupy nieformalne a także osoby indywidualne.

W konkursie nominowane mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, działają na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców.

Na laureatów i wyróżnionych czekają nagrody. Wśród nich bilety na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne we Wrocławiu oraz gadżety związane z Wrocławiem. Szczególnym wyróżnieniem będzie miejsce na specjalnej wystawie w centrum miasta, prezentującej sylwetki najbardziej aktywnych wolontariuszy i ich działania.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

Raport z Anteny 08.04