Tramwaj wrocław

i

Autor: MPK Wrocław Komunikacja miejska we Wrocławiu

Wrocław. Duże zmiany w rozkładzie MPK 2 - 3 października! [SZCZEGÓŁY]

2021-10-01 11:25

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Zachodniej, na czas przełożenia rozjazdów tymczasowych, w dniach 2-3 października 2021 roku (sobota-niedziela), planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33. Więcej szczegółów poniżej.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skierowane objazdem od placu Orląt Lwowskich przez nową trasą autobusowo-tramwajową, ulicę Śrubową, Złotoryjską i Legnicką do placu Strzegomskiego a następnie pojadą przez ulicę Legnicką i plac Jana Pawła II i dalej w kierunku placu Wróblewskiego, Biskupina i pętli Krzyki.

Tramwaje linii 31 i 33 zostaną skrócone do placu Strzegomskiego a następnie pojadą przez ulicę Złotoryjską, Śrubową i nową trasą autobusowo-tramwajową do placu Orląt Lwowskich i dalej w kierunku Gaju lub Sępolna.

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ulicy Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa:

  • linia 710 na trasie pl. Jana Pawła II - Leśnica - pl. Solidarności;
  • linia 731 na trasie pl. Jana Pawła II - Stadion Wrocław (Królewiecka) - pl. Solidarności (kursy przedłużone od placu Jana Pawła II);
  • linia 733 na trasie pl. Jana Pawła II - Pilczyce - pl. Solidarności.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 2-3.10.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710 lub 733 oraz autobusem linii 731 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 31 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 731 oraz autobusem linii 710 lub 733 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733 oraz autobusem:- linii 710 na odcinku pl. Jana Pawła II - Pilczyce - pl. Solidarności;- linii 731 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności.Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych, tramwaje linii 3, 10, 20, 31 i 33 powrócą na trasę do Leśnicy i Pilczyc w dniu 4 października 2021 roku (poniedziałek).

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Źródło: Wrocław. Duże zmiany w rozkładzie MPK 2 - 3 października! [SZCZEGÓŁY]