Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]

i

Autor: Screen/ www.facebook.com/wroclawskiezoo/videos/939046163550530/ Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]

Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]

2021-06-24 18:55

Dwie pantery śnieżne, najprawdopodobniej samiec i samica, przyszły na świat we wrocławskim zoo – podał w czwartek ogród zoologiczny.

Pantery śnieżne, nazywane też irbisami, urodziły się 26 maja, ale dopiero w czwartek wrocławskie zoo o tym poinformowało. Jak podano, na świat najprawdopodobniej przyszły samiec i samica.

"Kociaki mają się dobrze (…) żywią się mlekiem mamy, ale gdy skończą dwa miesiące będą dostawać wołowinę, a z czasem też inne mięsne przysmaki" - podkreśliła na social media Marta Włodarczyk z biura prasowego wrocławskiego zoo.

Pantery śnieżne w naturze zamieszkują stoki Himalajów do wysokości nawet 5.000 m n.p.m., Wyżynę Tybetańską oraz góry Azji Środkowej aż do południowej Syberii.

To prawdziwi ninja. Szerokie nozdrza ogrzewają powietrze. Szerokie łapy zapobiegają zapadaniu się w śniegu. Dłuższe tylne kończyny pozwalają skakać na odległość do 9 metrów, a ogon - utrzymać równowagę. Gęsta sierść zatrzymuje ciepło, a cętki stanowią kamuflaż.

Są uważane za stworzenia skryte. Ciąża panter śnieżnych trwa od 3 do 3,5 miesiąca. Przeciętna długość życia pantery śnieżnej waha się od 15 do 18 lat. Mają jasnozielone lub szare oczy, barwa ta jest nietypowa dla większości kotowatych.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]