Wrocławski Budżet Obywatelski 2022. Rozpoczął się nabór projektów. Do kiedy można zgłaszać pomysły?

Wrocławski Budżet Obywatelski. Rozpoczął się nabór projektów
Autor: Pixabay Wrocławski Budżet Obywatelski. Rozpoczął się nabór projektów

W poniedziałek rozpoczął się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego w stolicy Dolnego Śląska jest 30 mln zł, to o 5 mln zł więcej niż w ubiegłym.

Projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 można składać od 17 stycznia do 14 lutego 2022 r. Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolną liczbę projektów. Aby zgłosić projekt nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu. Projekty należy składać na formularzu dostępnym na wroclaw.pl/wbo, papierowo lub elektronicznie. Do pomysłu musi być dołączona lista podpisów przynajmniej 2 mieszkańców popierających go, wśród nich może być również podpis Lidera.

W tym roku WBO to 30 mln złotych - 5 mln zł więcej niż w poprzednim - z czego 21 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł - projektów osiedlowych.

- Od tej edycji projekt ponadosiedlowy będzie mógł kosztować aż 3 mln zł, a osiedlowy 1 mln zł – mówi Sebastian Wolszczak, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej. – Jest jeszcze jedna zmiana. Od tego roku wszystkie projekty będą musiały uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Przedsięwzięcia, które przejdą weryfikację, zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Odbędzie się ono w dniach 23 września – 10 października. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od wieku; nie trzeba być przy tym zameldowanym w stolicy Dolnego Śląska. Głosowanie odbywa się elektronicznie (wroclaw.pl/wbo) i papierowo.

Quiz: Kto jest na zdjęciu?

Pytanie 1 z 6
Kto jest na zdjęciu?
Hotplota.pl

Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosować na jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Do realizacji wybierane zostaną projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 17.01 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller