Impreza

i

Autor: East News / Knuth BORRNY

Wrocławski klub oświadczył, że na koncerty wpuści tylko osoby zaszczepione. W sieci zawrzało

2021-07-29 10:58

Klub muzyczny Zaklęte Rewiry z Wrocławia oświadczył oficjalnie, że na koncerty i inne wydarzenia wejść będą mogły tylko osoby zaszczepione. Pomimo tego, że jest to dosyć kontrowersyjna decyzja, właściciele lokalu uważają, że tak będzie najlepiej. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Właściciele klubu muzycznego Zaklęte Rewiry oświadczyli swoim profilu Facebooka jednoznacznie: na imprezy i koncerty będą mogły wchodzić do lokalu wyłącznie osoby zaszczepione. Jak zapewne łatwo się domyślić, w sieci rozpętała się burza. Pojawiają się pytania i sporo wątpliwości, czy rzeczywiście można tak zrobić, i czy konkretny artysta wystąpi, jeśli będzie istniał podział na zaszczepionych i niezaszczepionych. 

Poniżej treść oświadczenia: 

"Drodzy koncertowicze,

Jak zapewne domyślacie się, pandemia koronawirusa mocno odbiła się na funkcjonowaniu Zaklętych Rewirów. Przez większość 2020 roku i pierwszą połowę 2021 pozostawaliśmy zamknięci, co odbiło się poważanie na naszych finansach, strukturze, działaniach i planach. Nie wyobrażamy sobie, żeby w Polsce nastąpił kolejny lockdown, dlatego też chcemy dołożyć swoją własną cegiełkę do zabezpieczenia Was i nas samych przed tym fatalnym rozwiązaniem.

Śledząc sytuację w krajach takich jak Francja, Włochy czy Hiszpania oraz wsłuchując się w głosy ekspertów – a także we własne sumienia – zdecydowaliśmy się na wpuszczanie na koncerty jedynie osoby zaszczepione. Wiemy, że dla części z Was jest to kontrowersyjna decyzja, zapewniamy jednak, że jest ona powodowana tylko i wyłącznie troską o Wasze zdrowie i to, żebyśmy razem przetrwali ten trudny czas.

Nie wyobrażamy sobie, aby Zaklęte Rewiry - przestrzeń dobrej zabawy, luzu i wspaniałych wspomnieć dla niejednego z Was, stały się miejscem, w którym możecie złapać wirusa i trafić do szpitala. Bardzo liczymy na Wasze zrozumienie i mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy wspólnie szaleć na koncertach Much, Dominica Millera, Lipali i innych wykonawców, których niedługo ogłosimy.

Pozdrawiamy ciepło, zespół Zaklętych Rewirów".

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy, zarówno zwolenników takiego rozwiązania, jak i przeciwników. Nie obyło się także bez ironicznych wypowiedzi jak np.:

"W końcu jakieś benefity. W pracy mnie podstępem zmusili, więc dałem się zaszczepić. Prawie 2 tygodnie zdychałem jak pies, a teraz czytam, że dalej mogę zarażać i nie jestem odporny na wariant Delta oraz inne mutacje… Dobrze, że chociaż na koncert sobie pójdę";

"Świetny pomysł, tylko szczepiąc się unikniemy kolejnych lockdownów"

Niektórzy uważają również, że klub nie ma prawa dzielić chętnych na koncert na zaszczepionych i niezaszczepionych, ponieważ nie istnieją żadne podstawy aby "segregować ludzi". 

A wy co sądzicie o tej decyzji? 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Wrocławski klub oświadczył, że na koncerty wpuści tylko osoby zaszczepione. W sieci zawrzało