Wrocławski Sky Tower idzie na sprzedaż. Ile będzie kosztował?

2021-02-25 12:22 A.F
Sky Tower
Autor: Google Street View

Znany wszystkim wrocławski drapacz chmur Sky Tower zostanie sprzedany. Develia- właściciel wieżowca- chce się go pozbyć już w tym roku. W kolejnych latach swoją uwagę skupi głównie na rynku mieszkaniowym.

Najwyższy budynek na Dolnym Śląsku (212 metrów, 51 pięter)- Sky Tower we Wrocławiu zostanie wystawiony na sprzedażJego budowa kosztowała ponad 1 mld złotych. Obecnie wiadomo tylko, że wycena Sky Tower wskutek pandemii spadła w 2020 roku o około 150,8 mln złotych.

- W segmencie komercyjnym stawiamy sobie za cel przygotowanie do sprzedaży budynku Sky Tower, a na przełomie 2021 i 2022 r. sprzedaż biurowca Wola Retro w Warszawie – mówił na portalu propertynews.pl Andrzej Oślizło, prezes Develii.

W tym roku Develia stawia sobie za cel przygotowanie do sprzedaży budynku Sky Tower, a na przełomie 2021 i 2022 r. sprzedaż biurowca Wola Retro w Warszawie. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży tych nieruchomości mają pójść na zakup gruntów pod kolejne inwestycje mieszkaniowe oraz w segment najmu instytucjonalnego w największych miastach w Polsce (w tym we Wrocławiu) i ich realizację. Zarządzający grupą liczą, że sprzedaż mieszkań w naszym kraju do 2025 roku rosnąć będzie średnio o 18 proc. rocznie. Po zmianach, 85 proc. kapitału grupy ma być zaangażowane właśnie w mieszkaniówkę.

Dodatkowo Develia planuje nawiązać współpracę Joint Venture w obszarze magazynowym na bazie posiadanego gruntu w Malinie koło Wrocławia i częściową dezinwestycję. Spółka dąży do wypracowania pierwszych zysków z projektu w Malinie w latach 2024-2025.

Właściciel Sky Tower nie ujawnia na chwilę obecną, za ile on będzie sprzedany.

Warto przypomnieć, że budowa wrocławskiego drapacza chmur rozpoczęła się w 2008 r., a inwestorem była LC Corp należąca do Leszka Czarneckiego - spółka została potem sprzedana funduszom i zmieniła nazwę na Develia. W kompleksie znajduje się zarówno część mieszkalna, biurowa, jak i handlowo-usługowa.

Raport z Anteny 24.02