Zdecyduj gdzie we Wrocławiu powstaną nowe trasy rowerowe. Ruszają konsultacje społeczne

i

Autor: pixabay.com

Zdecyduj gdzie we Wrocławiu powstaną nowe trasy rowerowe. Ruszają konsultacje społeczne

2021-06-17 21:08

Konsultacje społeczne dotyczące przygotowania planu działań rowerowych do 2030 roku rozpoczęły się 15 czerwca i potrwają do połowy lipca. Mieszkańcy będą mogli przedstawić m.in. swoje pomysły na nowe trasy rowerowe, czy poprawę jakości tych już istniejących.

Zrównoważona mobilność – wygoda i wybór

Plan działań rowerowych do 2030 roku ma powstać, by jeździło się lepiej, zarówno rowerzystom, jak i innym użytkownikom dróg. Konieczne jest dbanie o zrównoważoną mobilność (każdy użytkownik może wybrać sposób poruszania się po mieście - tak, by było to dla niego komfortowe). Projekt to też odpowiedź na rekomendacje przedstawione przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia podczas Wrocławskiego Panelu Obywatelskiego.

Dwa kółka w mieście

Jakie trasy rowerowe istnieją, a jakie powinny powstać oraz które najpierw? W jakich miejscach zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać usługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego? To główne cele, postawione w ramach przygotowania dokumentu.

Oprócz odpowiedniej infrastruktury, konieczne są działania miękkie, sprzyjające decyzji o wyborze roweru jako środka transportu. Projekt ma być bodźcem do zastanowienia się nad tym, jak promować poruszanie się po mieście rowerem i jak edukować w tym zakresie.

Ważny głos mieszkańców

To, co zostanie ustalone w czasie konsultacji, będzie jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu planu. 23 czerwca (w środę) o g. 17.30 odbędzie się e–spotkanie dla mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, zaś tydzień później, 29 czerwca, także o g. 17.30, e–spotkanie przedstawicieli Zarządów Osiedli. W sobotę, 26 czerwca, o g. 10.00 wyruszy rowerowy przejazd konsultacyjny. W konsultacjach mogą wziąć udział także dzieci i młodzież, dla których zorganizowane zostaną warsztaty. Przez cały czas trwania konsultacji będzie można wypełnić formularze opinii.

Dla osób chętnych wziąć udział w konsultacjach, od 22 czerwca dostępne będą mapa i formularz zgłoszeniowy. Konsultacje potrwają do 13 lipca.

Raport z Anteny 17.06

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Zdecyduj gdzie we Wrocławiu powstaną nowe trasy rowerowe. Ruszają konsultacje społeczne