Zmarła wrocławska dziennikarka radiowa Monika Jaworska. Walczyła z ciężką chorobą

2022-01-04 13:09

Po długiej chorobie zmarła wrocławska dziennikarka radiowa Monika Jaworska. "Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama" - czytamy na stronie internetowej radia.

Monika Jaworska w radiu RAM pracowała od 6 grudnia 2001 r. Prowadziła audycję "Dzień dobry we Wrocławiu". W ostatnich latach była szefową rozgłośni. Była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości anteny. Co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

- Monika, jako jedna z najwierniejszych i najbardziej oddanych fanek Elvisa Presleya szczególnie cieszyła się na wszelkie wieści z Memphis, ale jej prywatną Arkadią było Gostchorze. Dziś z rodziną Moniki łączymy się w bólu i składamy jej kondolencje - piszą pracownicy wrocławskiej rozgłośni. 

"Kochała śpiewające aktorki i śpiewających aktorów, musicale i dobre kino, najlepiej o miłości. Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama" - pożegnali dziennikarkę pracownicy radia. 

QUIZ. Seweryn Krajewski kończy 75 lat. Jego piosenki śpiewała cała Polska! Znasz je?

Pytanie 1 z 11
Z jakiej piosenki S. Krajewskiego pochodzi tekst: "Kto za tobą w szkole ganiał, do piórnika żaby wkładał, kto, no powiedz kto?"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)
Źródło: Zmarła wrocławska dziennikarka radiowa Monika Jaworska. Walczyła z ciężką chorobą