Ilu cudzoziemców pracuje w lubuskich firmach? [Statystyki]

2020-12-04 8:19 Klaudia Pieszczyńska
praca
Autor: pixabay.com

Pomimo pandemii koronawirusa lubuscy przedsiębiorcy wciąż zatrudniają spore grono cudzoziemców. Od początku roku do końca listopada łącznie pracowników spoza Polski było ponad 54 tysiące. To jedynie o 4 tysiące mniej w porównaniu do ubiegłego roku. Więcej w artykule.

W województwie lubuskim wciąż są zatrudniani pracownicy z innych krajów. Od początku roku lubuscy przedsiębiorcy łącznie zatrudnili ponad 54 tysiące osób z obcym pochodzeniem. Pomimo pandemii koronawirusa to jedynie o 4 tysiące mniej, niż w ubiegłym roku.

Na podstawie danych wpisanych do lubuskich Powiatowych Urzędów Pracy, liczba cudzoziemców zatrudnionych w naszym regionie wynosi ponad 54 tysiące. W tym 46 tysięcy to obywatele Ukrainy. 

Mówi Aneta Janecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. W ubiegłym roku również najwięcej cudzoziemców zatrudnianych w lubuskich firmach pochodziło z Ukrainy.

W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich ponad 58 tysięcy, z czego ponad 51 tysięcy to byli obywatele Ukrainy. 

Dodaje Janecka. W województwie lubuskim cały czas rośnie poziom bezrobocia. W porównaniu do ubiegłego miesiąca wzrósł o 0,5%, z kolei w porównania do 2019 roku o 30%.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Ilu cudzoziemców pracuje w lubuskich firmach? [Statystyki]
Nasi Partnerzy polecają