Książka

i

Autor: pixabay.com

Czytelnicza strefa relaksu w Norwidzie - pomóż ją urządzić i nadaj jej imię

2021-06-17 19:19

Pomóż ożywić patio Norwida – wojewódzka biblioteka przygotowuje miejsce, w którym zielonogórscy czytelnicy będą mogli przyjemnie spędzić czas wolny latem.

Biblioteka Norwida tworzy letnią strefę relaksu. Będą tam leżaki, koce, parasole, budka z napojami i lodami.

Planujemy podczas tego lata zorganizować strefę chilloutu z dala od zgiełku miasta, choć przecież w jego centrum. Znajdzie się tutaj strefa letniego wypoczynku, przestrzeń do prowadzenia zajęć dla dzieci, czytelnia prasy i książek pod chmurką. Część patio została już przez nas zadaszona specjalnymi żaglami

- mówi Anna Urbańska z biblioteki.

W ramach przygotowań strefy relaksu biblioteka organizuje ekologiczną wymianę roślin i książek.

Niektórzy pozbywają się roślin ze swoich ogrodów, bo są one zbyt ekspansywne czy zmieniła nam się koncepcja wyglądu ogrodu. Mogą to być kwiaty, zioła, trawy ozdobne. My chętnie je przyjmiemy i nadamy im drugie życie, a w zamian za roślinkę zaproponujemy wybór dowolnej książki

- dodaje Urbańska.

Rośliny, które znajdą nowy dom w bibliotecznej strefie relaksu, zielonogórzanie mogą przynosić w piątek w godzinach od 10:00 do 16:00 do stoiska przed budynkiem głównym Norwida. A poza tym trwa konkurs na nazwę dla strefy relaksu, tworzonej na patio. Swoje propozycje można zgłaszać na facebookowym profilu biblioteki oraz przy stoisku ekowymiany roślin i książek. Na zwycięzcę czeka niespodzianka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Czytelnicza strefa relaksu w Norwidzie - pomóż ją urządzić i nadaj jej imię