Raper Rademenez z Zielonej Góry z rekordem Guinnessa

i

Autor: israel palacio/canva/fb

Raper Rademenez z Zielonej Góry z rekordem Guinnessa

2021-12-16 12:13

Rekord Guinnessa najdłuższego indywidualnego maratonu rapowania należy do Polaka Radosława Blonkowskiego – Rademeneza i wynosi 36 godzin. Wynik zielonogórzanina - osiągnięty w listopadzie - został potwierdzony na stronie www.guinnessworldrecords.com. O potwierdzeniu rekordu pochodzącego z Zielonej Góry rapera poinformowała także w środę polska strona biurorekordow.pl.

- Dla mnie to jest coś cudownego, że człowiek z Zielonej Góry, z woj. lubuskiego, z Polski jest najlepszy na świecie w danej dziedzinie i ma tytuł Rekordu Guinnessa. To jest coś o czym marzyłem długo i długo o tym myślałem, jak to zrobić, jak to zrealizować. Ta poprzeczka była ciągle podwyższana od czterech lat, od kiedy się tym interesowałem. Tak więc, cieszę się bardzo, że to się udało zrobić, i że ten tytuł jest teraz w Zielonej Górze – powiedział dla Radia Zachód Radosław Blonkowski.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiana dowodów rejestracyjnych w 2022 roku! Tak będą wyglądać nowe dokumenty [WZORY]

Raper Rademenez z Zielonej Góry z rekordem Guinnessa. Jak wyglądało bicie rekordu?

Próbę Rademenez rozpoczął w sobotę, 20 listopada, o godz. 9. Od tego czasu, do godziny 21. w niedzielę, 21 listopada, niemal nieprzerwanie rapował o wielu rzeczach przy dźwiękach muzyki. Tematy jego monologu musiały się zmieniać co kilka godzin. Artysta mógł robić sobie krótkie przerwy pilnując ściśle określonych ram czasowych.

Próbę wykonania najdłuższego rapowego freestylu na świecie zorganizowano w klubie Hydrozagadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, gdzie każdy mógł kibicować artyście. Wspierała go rodzina, do klubu Rademenez zaprosił też wiele innych osób. By podjąć wyzwanie raper przez kilka miesięcy wykonywał ćwiczenia oddechowe, codziennie rapował, ćwiczył na siłowni, by wzmocnić kondycję fizyczną niezbędną do wielogodzinnej aktywności.

Radosław Blonkowski to zielonogórski raper, artysta i prezes Fundacji Tancbuda.pl, od wielu lat związany z kulturą hip-hop. Na swoim koncie ma już m.in. akcję 24-godzinnego rapowania dla chorującej na SMA dziewczynki. Jego występ wsparł i nagłośnił zbiórkę pieniędzy dla niej. Poprzedni rekord Guinnessa najdłuższego maratonu indywidualnego rapowania należał do Georgea Watskyego znanego jako Watsky, który 6-7 maja 2020 r. w Los Angeles rapował przez 33 godziny 33 minuty i 19 sekund

Mateusz Gamrot przed walką na UFC z Ferreirą: Będą fajerwerki
Sonda
Słuchasz rapu?
Źródło: Raper Rademenez z Zielonej Góry z rekordem Guinnessa