Już nie tylko lekarze będą nas szczepić przeciw COVID-19 - ruszają szkolenia

2021-04-16 12:36 Martyna Janas

Szkolą się, żeby szczepić zielonogórzan przeciw COVID-19. Zaliczyli już część teoretyczną – teraz sprawdzą się w praktyce. W punktach szczepień spotkamy już nie tylko lekarzy i pielęgniarki.

Uprawnienia nabywają właśnie zielonogórscy farmaceuci, diagności laboratoryjni i fizjoterapeuci.

Wszystkie te osoby, które mają prawo wykonywania zawodu w swoim obszarze i przeszły część teoretyczną na platformie e-learningowej, mają możliwość uczestniczenia w module praktycznym

- mówi kierowniczka Centrum Symulacji Medycznej w Zielonej Górze Agnieszka Żeromska-Michniewicz.

Część warsztatowa szkolenia uczy udrażniania dróg oddechowych, używania defibrylatora oraz przygotowania i podania szczepionki.

Mamy naukę przygotowania płynów do szczepień - różnego typu szczepień, ale głównie przygotowanie tej mieszanki odpowiedniej dla szczepionki przeciwko COVID-19. Chodzi o to, żeby jak najwięcej osób miało kwalifikacje do podania tej szczepionki i żeby naszą populację jak najszybciej zaszczepić przeciw COVID-19

- dodaje Żeromska-Michniewicz.

Pierwsze zajęcia w Collegium Medicum UZ startują już dzisiaj. Wciąż można się zapisać na warsztaty sobotnie i niedzielne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Źródło: Już nie tylko lekarze będą nas szczepić przeciw COVID-19 - ruszają szkolenia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany