Ukradł samochód przy pomocy lawety

2021-04-21 8:02 Klaudia Pieszczyńska
złodziej
Autor: pixabay.com

Ukradł auto z parkingu pod domem jednego z mieszkańców Żar. Złodziej wezwał lawetę i zlecił przewiezienie samochodu marki BMW. Twierdził, że zapomniał kluczyka. Więcej w artykule.

Wezwał pomoc drogową i poprosił o pomoc, a tak naprawdę chciał po prostu ukraść samochód! A to wszystko na parkingu pod domem właściciela skradzionego auta... 

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach

Nieznany sprawca z parkingu pod miejscem zamieszkania poszkodowanego miał załadować auto na lawetę i oddalić się w nieznanym kierunku. Już następnego dnia, policjantom udało się rozwikłać sprawę i znaleźli samochód na jednej z posesji w Łęknicy. 

Mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Kierowca lawety nie spodziewał się oszustwa, a zachowanie mężczyzny nie wzbudziło w nim podejrzeń.

Jak ustalili śledczy mężczyzna zlecił przewiezienie samochodu. Twierdził, że zapomniał kluczyka, a kierowca lawety przewiózł samochód kilkadziesiąt kilometrów dalej. 

Dodaje Berestecka. 31-latek za kradzież może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ukradł samochód przy pomocy lawety
Nasi Partnerzy polecają