Zderzenie autobusu z busem: Jedna osoba nie żyje, ponad 40 poszkodowanych! [aktualizacja]

i

Autor: policja lubuska

Zderzenie autobusu z busem: Jest ponad 40 poszkodowanych, interweniowało 7 karetek! [AKTUALIZACJA]

2021-09-14 7:15

Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 32. Na rogatkach Zielonej Góry zderzyły się dwa pojazdy. Niestety jedna osoba nie żyje. Jest także wielu poszkodowanych.

Z informacji na ten moment wynika, że 1 osoba zginęła, ponad 40 zostało poszkodowanych! Dopiero późno w nocy udało się odblokować krajową 32-jkę po tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek (13 września) przed godz. 16:00. Dokładnie na 57. kilometrze DK 32 zderzyły się dwa pojazdy: autobus i bus transportu medycznego.

"Podsumowując: 26 osób trafiło do szpitala na hospitalizację, 15 osób zostało przetransportowanych do szpitala w Zielonej Górze w celu obserwacji. Możemy zatem mówić o 41 osobach poszkodowanych"

- Mówi Arkadiusz Kaniak ze straży pożarnej. Autobus po zderzeniu przewrócił się na bok. Na miejsce ruszyli strażacy, policjanci i ratownicy pogotowia.

Z informacji od strażaków wynika, że w akcji brało udział 13 zastępów straży. Dodatkowo, w szczytowym momencie, pojawiło się 7 karetek i 4 lotnicze pogotowia ratunkowe. Poszkodowani trafili do szpitali w Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim, Żarach, Nowej Soli, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. Śledztwo mające wyjaśnić dokładny przebieg i przyczynę wypadku będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Wypadek autobusu w Warszawie. Szczegóły od pracownika Ratusza [Super Raport]
Źródło: Zderzenie autobusu z busem: Jest ponad 40 poszkodowanych, interweniowało 7 karetek! [AKTUALIZACJA]