Zostało jeszcze tylko kilka dni na rozliczenie podatku. Nie zapomnij oddać 1%!

2021-04-21 8:17 Klaudia Pieszczyńska
pomoc
Autor: pixabay.com

Jeszcze tylko przez kilka dni, bo do końca kwietnia zielonogórzanie mają czas na rozliczenie podatku PIT. Rozliczając się, mogą wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego. Na 1% czeka m.in. Stowarzyszenie Warto jest pomagać. Więcej w artykule.

Stowarzyszenie Warto jest pomagać ma ponad 200 podopiecznych, którzy czekają na wsparcie. Pomóc można, przekazując im 1% podatku. 

Zielonogórskie bachusiki

To jest najważniejsza część, opiekujemy się ponad 200 podopiecznymi. Są to osoby z różnymi chorobami, które potrzebują naszego wsparcia, a ten 1% jest tak naprawdę najważniejszym momentem w roku. 

Mówi Grzegorz Hryniewicz z Warto jest pomagać. Stowarzyszenie jest już od kilku lat liderem w województwie lubuskim, jeżeli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy z 1%.

W ubiegłym roku było to ponad 1 mln zł. To nam dało 112 miejsce w Polsce. To jest świetna pozycja, cieszymy się, że tyle osób nam ufa, widzi nasze działania i nas wspiera. 

Dodaje Hryniewicz. Stowarzyszenie pomimo pandemii koronawirusa prowadzi Centrum Wolontariatu, w ramach którego organizują warsztaty czy akcje, np. sprzątania lasu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Zostało jeszcze tylko kilka dni na rozliczenie podatku. Nie zapomnij oddać 1%!
Nasi Partnerzy polecają