Polska nie ma możliwości zawetowania pakietu, ale będzie przekonywać inne kraje UE, że nie udźwignie tych obciążeń.

i

Autor: Adobe Stock Polska nie ma możliwości zawetowania pakietu, ale będzie przekonywać inne kraje UE, że nie udźwignie tych obciążeń.

Gorzów: Drony sposobem na zanieszczyszczone powietrze?

2022-01-27 13:38

Wyślijmy drony do walki z zanieczyszczeniami powietrza. Taką propozycję ma gorzowski radny - Piotr Wilczewski. Szczególnie zimą pomiary stacji w Gorzowie wykazują czasami wielokrotne przekroczenie norm zanieczyszczeń.

Przy okazji przymrozków część mieszkańców, ale także przedsiębiorców pali w piecach śmieciami, co jest niezgodne z przepisami. Zgodnie z propozycją rajcy Koalicji Obywatelskiej drony miałyby wspierać pracę Straży Miejskiej w wyłapywaniu takich procederów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 21.01.2022

Wina - zdaniem radnego - częściowo jest też po stronie miasta. Jak mówi:

Przyczyną takiego zanieczyszczenia powietrza jest także ogromna ilość aut stojących w korkach w centrum. Miasto wciąż nie jest w stanie zakończyć inwestycji w terminie i dodatkowo zmniejsza częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej.

Jak napisał w interpelacji do prezydenta Jacka Wójcickiego, dronów nie trzeba od razu kupować. Na początek można zdecydować się na miesięczny wynajem sprzętu i sprawdzić jego efektywność. Dodajmy, że z takiego rozwiązania korzystają już chociażby w Poznaniu, Szczecinie, czy Zielonej Górze.

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"
Źródło: Gorzów: Drony sposobem na zanieszczyszczone powietrze?