W trakcie tygodnia otwartego kandydaci będą mieli okazję spotkać się w wirtualnym świecie ze swoimi przyszłymi wykładowcami i wziąć udział w rekrutacyjnym Q&A, ciekawych webinariach i poznać studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
W tym roku Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się w całości zdalnie na platformie Google Meet.
- Z jednej strony to pewne utrudnienie i brak możliwości bezpośredniego kontaktu, z drugiej jednak łatwiej jest wziąć w nich udział w pełnym wymiarze. Wystarczy dysponować wolnym czasem i komputerem, laptopem, tabletem czy smartfonem i już można spotkać się z przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dowolnego miejsca - mówi Marek Kiczka, rzecznik uczelni.
- Będzie można wysłuchać wykładów w formie webinariów, ale też porozmawiać na temat tego, jak wyglądają studia na konkretnym kierunku i to nie tylko z nauczycielami akademickimi, ale także – a może i przede wszystkim – ze studentami czy absolwentami. Kandydaci spotkają się z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi, przedstawicielami władz uczelni, wezmą też udział w Q&A, czyli specjalnej sesji pytań i odpowiedzi na żywo - dodaje Kiczka.
Na wszystkie pytania odpowiedzą też pracownicy biura rekrutacji.
Dział Rekrutacji podpowie, jak przygotować swoją aplikację żeby zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek. Tydzień otwarty o też dobry moment żeby dowiedzieć się czy warto studiować w języku angielskim. Natomiast eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej opowiedzą o możliwościach dają stypendia i wyjazdy zagraniczne.
Tydzień otwarty potrwa od 19 a 23 kwietnia.
- Wydarzenia Tygodnia Otwartego odbywają się między godz. 16:00 a 20:00 – tak, by kandydaci mogli wziąć w nich udział po swoich lekcjach w szkole. W ostatni dzień – Dzień Otwarty programów anglojęzycznych, 23 kwietnia, będzie można natomiast wziąć udział w wydarzeniach zaplanowanych dla tych, którzy rozważają studiowanie w języku angielskim, przez cały dzień, tj. od godz. 10:00 do blisko 20:00 - mówi rzecznik uczelni.
Na webinary nie trzeba się wcześniej zapisywać, jednak obowiązuje limit do 250 słuchaczy. Dlatego warto dołaczyć do niego nieco wcześniej.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!