Ferie

i

Autor: Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza uczniów podczas ferii do przeżycia prawdziwej przygodę życia

2021-12-20 12:07

Mimo, że do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu to, aby lutową przerwę od obowiązków szkolnych wykorzystać wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej należy działać już w tej chwili. Właśnie teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku o wstąpienie w szeregi 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej dla wszystkich zainteresowanych odbyciem szkolenia w ramach „Ferii z WOT”.

„Ferie z WOT” podobnie jak jej bliźniaczy odpowiednik „Wakacje z WOT” jest inicjatywą, która stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów oraz nauczycieli, którzy zimową przerwę od obowiązków szkolnych będą mogli spędzić w wyjątkowy sposób – w mundurze,  wojskowych butach i z żołnierskich ekwipunkiem na plecach- mówi Monika Ligejka rzeczniczka Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Gliwicach.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas ferii zimowych, ich zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych w dni wolne od pracy i nauki, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Najprostszym sposobem zgłoszenia się jest skontaktowanie się z jednym z rekruterów 13 ŚBOT. Więcej informacji można znaleźć na stronie  https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

Źródło: Śląska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza uczniów podczas ferii do przeżycia prawdziwej przygodę życia