998 do lamusa. Połączenia do straży pożarnej trafią gdzie indziej

2021-04-29 19:03 DKS
998 do lamusa. Połączenia do straży pożarnej trafią gdzie indziej
Autor: Państwowa Straż Pożarna

Nie dodzwonimy się na Straż Pożarną wybierając 998. Połączenia będą przekierowywane na numer alarmowy 112. W regionie świętokrzyskim zmiany będą wchodziły stopniowo od 7 maja. Rozwiązanie ma usprawnić proces przyjmowania zgłoszeń i wysyłania pomocy.

Już od kolejnego piątku, połączenia na numer 112 mają być przekierowywane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. Jak powiedział Robert Sabat, dyrektor odpowiedzialny w urzędzie wojewody za bezpieczeństwo, nowe rozwiązanie odciąży strażaków.

- To odciążenie dyżurnych operacyjnych stanowisk kierowania komend powiatowych. Dyżurni pracują na stanowiskach jednoosobowych. Będą mieli większą swobodę, więcej czasu, by skupić się na właściwym dysponowaniu sił, w momencie kiedy będą otrzymywali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego – powiedział Robert Sabat.

W województwie świętokrzyskim takie rozwiązanie zostanie całkowicie wdrożone w ciągu kilku dni, licząc od 7 maja.

- Szczególnie dla stanowisk kierowania jest to duże odciążenie. To dlatego, że dyżurni operacyjni będą mogli szybciej zadysponować odpowiednie siły do zdarzeń – powiedział Krzysztof Ciosek, komendant świętokrzyskiej straży pożarnej. Dodawał, że odbieranie kilku telefonów naraz, niepotrzebnie wydłuża czas reakcji służb.

Najpierw przekierowania mają dotyczyć Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Źródło: 998 do lamusa. Połączenia do straży pożarnej trafią gdzie indziej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany