Autobusy w święta. Zmiany w kieleckiej komunikacji miejskiej

i

Autor: UM Kielce Komunikacja miejska w Kielcach będzie inaczej kursowała w czasie świąt.

Autobusy w święta. Zmiany w kieleckiej komunikacji miejskiej

2021-12-16 14:52

Mniej autobusów będzie kursowało w Kielcach w okresie świąt. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił tymczasowe zmiany w rozkładach jazdy na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Pierwsze zmiany wejdą w życie od Wigilii. Tego dnia w komunikacji miejskiej będzie obowiązywała sobotnia siatka połączeń.

W Wigilię, czyli w piątek 24 grudnia autobusy komunikacji miejskiej w Kielcach kursowały będą według rozkładów jazdy obowiązujących jak w soboty. Natomiast w nocy z 24 na 25 grudnia zawieszone będzie kursowanie linii nocnych N1 i N2.

Zmiany szykują się także na dwa dni Bożego Narodzenia - 25 i 26 grudnia autobusy mają kursować jak w niedziele. Wyjątkiem będą linie 4 i 8, które kursować będą z ograniczoną częstotliwością. Informacja na ten temat będzie rozwieszona na przystankach. Oprócz tego, zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii 0W, 0Z, 105, 108, 109 i 114. Te same zmiany mają obowiązywać również w Nowy Rok, czyli 1 stycznia.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach nie zaplanował żadnych roszad na Sylwestra. 31 grudnia autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą zgodnie ze standardowymi rozkładami jazdy – jak w dni robocze.

Nowe przystanki autobusowe w Kielcach

Dodatkowo, ZTM w Kielcach podał informacje o nowych przystankach autobusowych. Nowa para przystanków Pakosz/Kadzielnia w okolicy skejtparku będzie przeznaczona dla linii numer 4. Dla linii 54 przystanek Transportowców zlokalizowany zostanie przy skrzyżowaniu z ulicą Łódzką w kierunku do centrum Kielc. Jednocześnie autobusy linii 54 nie będą zatrzymywać się na przystanku Transportowców Makro zlokalizowanym na parkingu.

Karetka do nauki w UPH Siedlce

QUIZ. Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina?! Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...
Źródło: Autobusy w święta. Zmiany w kieleckiej komunikacji miejskiej