Autor: Cyfra Sport Mistrzowie Polski

SPORT

Barlinek Industria Kielce w finale Ligi Mistrzów!

2023-06-17 19:55

Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce zrobili pierwszy krok, by sięgnąć po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W półfinale turnieju rozgrywanego w Kolonii żółto-biało-niebiescy pokonali PSG 25:24. Jutro zagrają o złoto z Magdeburgiem, który sensacyjnie pokonał Barcelonę.

Paris Saint-Germain HB - Barlinek Industria Kielce 24:25 (14:16)

Barlinek Industria Kielce: Kornecki, Wolff, Błażejewski – Sanchez-Migallon, Olejniczak, Kounkoud, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Moryto, D. Dujshebaev, Surgiel, Gębala, Karalek, Nahi

Paris Saint-Germain HB: Palicka, Green – Steins, N’tanzi, Keita, Kristopans, Nenadić, Sole, Toft Hansen H., Balaguer, Gerbille, Syprzak, Karabatić N., Mathe, Gibelin, Prandi

Turniej Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Kolonii rozpoczął się od wielkiej sensacji. W pierwszym półfinale typowana na głównego faworyta zawodów Barcelona przegrała z Magdeburgiem po rzutach karnych.

W drugim pojedynku Barlinek Industria Kielce zmierzył się z PSG. W tej parze delikatnym faworytem byli mistrzowie Polski, którzy jak się później okazało, stanęli na wysokości zadania.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Paryżanie prowadzili 2:1 i 3:2, ale później to kielczanie osiągnęli minimalną przewagę. Po chwili wygrywali 4:3 czy 8:7. Wtedy znowu do głosu doszło PSG, które odskoczyło nawet na dwie bramki – 10:8. Końcówka pierwszej połowy to jednak koncert gry mistrza Polski. Świetnie bronił Andreas Wolff, a w ataku skuteczny był Alex Dujszebajew. To sprawiło, że do przerwy Barlinek Industria prowadził 16:14.

Po zmianie stron kielczanie nie spuścili z tonu. Zaczęli nawet powiększać przewagę – było 18:15 i 20:17. Wtedy znowu przytrafił im się gorszy moment. Paryżanie zdobyli cztery bramki z rzędu i ponownie objęli prowadzenie – 21:20. Kolejne minuty to zacięta walka na boisku i gra bramka za bramkę. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować większej przewagi.

Pięć minut przed końcem był remis po 23, a w 58. minucie po 24. Później kielczanie trafili na 25:24, a w kolejnej akcji kapitalną obroną popisał się Wolff. Mistrzowie Polski mieli piłkę, ale stracili ją pięć sekund przed ostatnim gwizdkiem. PSG zdołało jeszcze oddać rzut, ale na wysokości zadania znowu stanął Wolff. Tak więc Barlinek Industria Kielce wygrał z PSG 25:24 i w niedzielę o godzinie 18 zagra o zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów.

Źródło: Barlinek Industria Kielce w finale Ligi Mistrzów! Nasza drużyna pokonała po dramatycznym meczu Paris Saint-Germain