autobus

i

Autor: unsplash.com

Będą zmiany w komunikacji miejskiej! COVID-19 dopadł kierowców

2022-01-31 11:29

Od 1 lutego do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Zawieszone zostanie kursowanie dwóch linii, a niektóre będą kursowały jak w sobotę.

Wielu kierowców autobusów miejskich wylądowało na zwolnieniach. Jak informuje Konrad Trela z kieleckiego ZTM-u, w pracy nieobecnych jest aż 18 kierowców z powodu koronawirusa. - Po analizie zdecydowaliśmy się zawiesić kursowanie autobusów tych linii, które nie są podstawą układu transportowego - mówi Trela.

Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywały od 1 lutego do odwołania.

- Zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii 105 i 106. Ponadto autobusy linii 109 i 114 kursować będą wg rozkładów jazdy jak w sobotę - podaje Konrad Trela.

Poza tym w autobusach komunikacji miejskiej w ich przedniej części do odwołania zostanie wydzielona strefa ochronna dla kierowców. Będzie przebiegała od kabiny kierowcy do pierwszej pionowej poręczy po prawej stronie. Nie będzie można również korzystać z przednich drzwi. Zachowane zostaną natomiast wszystkie miejsca siedzące w przedniej części pojazdu, dostęp do nich nie zostaje ograniczony. Nie będzie można korzystać z przednich drzwi.

CM Medyk wykorzystał innowacyjną metodę badania na koronawirus i zrobił bezpieczną imprezę
Sonda
Czy polski rząd w wystarczający sposób ogranicza skutki pandemii koronawirusa?
Źródło: Będą zmiany w komunikacji miejskiej! COVID-19 dopadł kierowców