Bezpłatne badania w Świętokrzyskim Centrum Onkologii już w sobotę

2021-09-16 11:36 W.M
ŚCO Kielce
Autor: ACuk

W ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich Świętokrzyskie Centrum Onkologii organizuje białą sobotę. Podczas akcji dostępne będą bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne dla Pań, ale nie tylko.

W najbliższą sobotę - 18 września Świętokrzyskie Centrum Onkologii organizuje „Białą sobotę z profilaktyką na europejskim poziomie”. Podczas akcji dostępne będą bezpłatne badania profilaktyczne. Panie będą mogły wykonać badanie cytologiczne oraz mammografie.

- Zachęcamy również do skorzystania z programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi. To jest program adresowany do osób, które palą papierosy, bądź paliły papierosy, albo mają jeden z objawów sugerujących infekcję, ale nie będących infekcją - mówi Izabela Opalińska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Takimi objawami są: ból gardła, pieczenie języka, przewlekła chrypa, guz na szyi, niegojące się owrzodzenie jamy ustnej, jednostronna niedrożność lub krwawienie z nosa, problemy z przełykaniem. Ten program jest adresowany do osób w wieku 40 – 65 lat.

- Kolejne badanie, kolejny program to niskodawkowa tomografia komputerowa płuc dla osób palących papierosy obecnie lub w przeszłości. Tym razem dla nieco starszych, między 50 a 74 rokiem życia - informuje Opalińska.

Poza tym będzie można bezpłatnie skorzystać z: analizy składu ciała, pomiaru ciśnienia tętniczego, konsultacji dietetyka, nauki czujności onkologicznej i samobadania piersi.

Na badania w ramach programów profilaktycznych nie jest potrzebne skierowanie, natomiast obowiązują kryteria określone w tych programach. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Poradnik Zdrowie przybieranie na wadze
Sonda
Wpłacasz pieniądze na różnego rodzaju akcje charytatywne?
Źródło: Bezpłatne badania w Świętokrzyskim Centrum Onkologii już w sobotę
Nasi Partnerzy polecają