Budki z pamiątkami a może też… rzeźby rycerzy. Pomysły na urozmaicenie Chęcin

i

Autor: www.checiny.pl Rynek w Chęcinach. W ostatnich latach miasteczko jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów.

Budki z pamiątkami a może też… rzeźby rycerzy. Pomysły na urozmaicenie Chęcin

2021-11-17 17:08

Powstaną budki z pamiątkami, pomnik króla zostanie podświetlony, a wjazd na rynek - ograniczony. Takie zmiany na głównym miejskim placu zamierzają wprowadzić władze Chęcin. A to nie koniec pomysłów na uatrakcyjnienie miasteczka.

Wrocław ma krasnale, a Chęciny mogą mieć rzeźby rycerzy. To jeden z pomysłów władz podkieleckiego miasteczka na uatrakcyjnienie rynku i uliczek w centrum.

- Myślę, że to pasowałoby do historii Chęcin, pewnych tradycji miasta. Oprócz tego chcemy wkomponować więcej zieleni i nowe szlaki, które przecinałyby się przez miasto – opowiada burmistrz Robert Jaworski.

Pomysł na rzeźby rycerzy brzmi intrygująco, ale chęciński ratusz zostawia go na inny czas.

Na razie wiadomo, że na tamtejszym rynku pojawią się niedługo budki, w których turyści będą mogli kupić pamiątki czy regionalne rękodzieło. Pawilony handlowe już wcześniej pojawiały się w tym miejscu ale bardziej szpeciły niż zdobiły chęcińską starówkę.

- Jedna była z blachy, inna z plastiku. To nam się nie podobało ale spełniały one swoją funkcję i skupiały wokół siebie życie turystyczne. Dlatego zdecydowaliśmy, że nowe budki powstaną. W jednej linii, w jednym stylu pasującym architektonicznie do otoczenia i klimatu średniowiecznego miasteczka – mówi burmistrz Chęcin Robert Jaworski.

Zmiany są nastawione na rozwój turystyki w Chęcinach. W tym roku, jak do tej pory, miasto królewskie odwiedziło 190 tysięcy turystów.

Remont ul. Św. Marka w Krakowie

QUIZ: Wnętrza i elementy wyposażenia mieszkań w regionalnych gwarach

Pytanie 1 z 17
1. Co na Podlasiu nazywają "skowrodą"?
Źródło: Budki z pamiątkami a może też… rzeźby rycerzy. Pomysły na urozmaicenie Chęcin