Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Egzamin ósmoklasisty 2022

Chcesz dostać się do klasy dwujęzycznej w Norwidzie? Jest już termin testu!

2022-02-08 12:09

2 czerwca odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych dla ósmoklasistów. W III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida od września rusza klasa dwujęzyczna. Aby się z niej uczyć zainteresowani uczniowie muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji, który odbędzie się w formie pisemnej i ustnej.

Kandydaci najpierw rozwiążą test wyboru, który sprawdzi ich umiejętności językowe. Część ustna będzie polegać na rozmowie z kandydatem.

- Klasa, którą uruchomimy od 1 września przyszłego roku, będzie klasą z rozszerzonym językiem angielskim oraz rozszerzoną geografią na poziomie dwujęzycznym. Po angielsku będziemy także nauczać historii i biologii na poziomie podstawowym. W praktyce oznacza to, że 30 procent podstawy programowej będzie przekazywane w języku angielskim – informował Andrzej Zdeb, dyr. III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida.

Sprawdzian w zakresie i tematyce jest zgodny z treścią podstawy programowej języka angielskiego dla szkoły podstawowej.

Do pierwszej klasy dwujęzycznej w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida będą mogli aplikować wszyscy ósmoklasiści. Od września do klasy dwujęzycznej będzie mogło uczęszczać 30 uczniów.

Niezwykłe przejście dla pieszych na warszawskim Ursynowie
Sonda
Ile znasz języków obcych?
Źródło: Chcesz dostać się do klasy dwujęzycznej w Norwidzie? Jest już termin testu!